Uzdrowisko Krynica – Żegiestów poszukuje prezesa. Od wczoraj obowiązki szefowej spółki pełni reprezentantka załogi

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów poszukuje prezesa. Od wczoraj obowiązki szefowej spółki pełni reprezentantka załogi

Od wczoraj (29 czerwca) obowiązki prezesa Uzdrowiska Krynica – Żegiestów pełni Danuta Lelito, przedstawicielka załogi w Radzie Nadzorczej spółki Skarbu Państwa.

Z uwagi na dobiegającą końca kadencję dotychczasowego prezesa spółki – Wiesława Pióro, wdrożono procedurę  wyłonienia jego następcy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wczoraj odbyły się przesłuchania trójki kandydatów na najważniejsze stanowisko w UKŻ. Był wśród nich również Wiesław Pióro. Po rozmowach z kandydatami konkurs unieważniono, a prezesa odwołano na dzień przed końcem jego kadencji.

Pełniąca obowiązki prezesa Danuta Lelito (ur. 1964) jest z zawodu pielęgniarką. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie (specjalność: Strategie Rozwoju i Doradztwo Ekonomiczne) , Państwową Wyższą Szkołę Zawodową (specjalność: Ekonomika Turystyki), Medyczne Studium Zawodowe oraz Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia. W przeszłości była członkiem zarządu Spółki Akcyjnej Uzdrowisko Krynica-Żegiestów. W swoim dorobku ma też doświadczenie związane z pracą w samorządzie (radna powiatu nowosądeckiego). W 2018 r. startowała w wyborach na burmistrza Piwnicznej.

fot. Katarzyna Gajdosz – Krzak

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.