Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w rejonie sądeckich cmentarzy

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w rejonie sądeckich cmentarzy

Od 31 października do 2 listopada w rejonach pięciu cmentarzy na terenie miasta Nowego Sącza wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. By zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd do nekropolii, sądeccy policjanci będą w tych miejscach kierować ruchem oraz informować o występujących utrudnieniach drogowych i możliwości dojazdu do parkingu.

W rejonie cmentarzy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Zamontowane zostaną tam tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.

Przy ulicy Lwowskiej (cmentarz w dzielnicy Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza po obydwu stronach. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza w kierunku Piątkowej) i na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie także parking pobliskiej galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego, ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania się. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy pobliskim Zespole Szkół Samochodowych.

Zabronione będzie także zatrzymywanie się pojazdów na wysokości cmentarza w dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Prusa). Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na parkingach w pobliżu świątyni oraz cmentarza.

W rejonie cmentarza w dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie się pojazdów po prawej stronie ulicy Węgierskiej (od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum). Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ulicy Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej (cmentarz w dzielnicy Helena) oraz po obu stronach ulicy św. Heleny w rejonie cmentarza. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej po stronie cmentarza, jak również na ulicy Jesionowej i ulicy Pastwiska.

Spółka MPK w dniu 1 listopada br. uruchomi linię „0”, która połączy sądeckie nekropolie. Szczegółowy rozkład jazdy oraz pozostałe informacje związane z komunikacją w tym okresie można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.   (https://www.mpk.nowysacz.pl/news/komunikacja-okresie-wszystkich-swietych-4/ )

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.