Uwaga! W Małopolsce trwa szczepienie lisów

Uwaga! W Małopolsce trwa szczepienie lisów

Na terenie województwa małopolskiego trwa właśnie wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionki będą rozrzucane z samolotów i ręcznie wykładane.

Jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii, szczepienie lisów rozpoczęło się dzisiaj (7 maja) i potrwa do piątku 14 maja.

W tym okresie zaleca się, by nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a podczas spacerów psy prowadzić w kagańcu i na smyczy. W razie kontaktu zwierzęcia domowego ze szczepionką należy zgłosić się do najbliższego lekarza weterynarii.

Nie wolno dotykać, podnosić ani tym bardziej rozłamywać przynęty. Szczepionka znajdująca się w jej wnętrzu jest płynna i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, błonę śluzową jamy ustnej i nosa lub spojówkę oka. W przypadku bezpośredniego kontaktu ze szczepionką trzeba natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

fot. ilustr. pexels.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.