Uwaga! W ciastkach dla dzieci wykryto substancje rakotwórcze

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem ciastek ,,Belkorn Biskids 6+". Badanie laboratoryjne, wykonane w Holandii, potwierdziło wysoki poziom akryloamidu w produkcie. Substancja ta jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci.

wsb3

Akrylamid przyczynia się do występowania m.in. nowotworów przewodu pokarmowego oraz uszkadza układ nerwowy (jest neurotoksyną).

Producent wystosował ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii. Odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę: CRV Corthouts NV o konieczności wycofania ww. produktu z obrotu handlowego, jednak do tego czasu cała kwestionowana partia została sprzedana kolejnym odbiorcom.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu. Ustalono, że polska firma powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanej partii z obrotu handlowego.

Ciastka Belkorn Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinne być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Oznaczenie partii produkcyjnej: partia numer 171401, data minimalnej trwałości 03/04/2018.

To już kolejne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące ciastek ,,Belkorn Biskids 6+". W lipcu również odkryto akryloamid w serii nature with apple flavour.

Fot. Kinga Nikiel- Bielak

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.