Uwaga! Przez najbliższe dni w Nowym Sączu obowiązuje zmiana organizacji ruchu

W najbliższych dniach w Nowym Sączu możemy spodziewać się wzmożonego ruchu. Tysiące osób uda się na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych. W związku z tym od środy (31 października) do niedzieli (4 listopada) w okolicach cmentarzy wprowadzone zostaną pewne zmiany w organizacji ruchu. Pomogą one zapewnić bezpieczeństwo i możliwie ograniczyć uciążliwość sporej liczby samochodów.

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza, przez najbliższe pięć dni obowiązywać będą następujące zmiany:

Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”

W pobliżu cmentarza na ul. Lwowskiej pojawi się ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zamontowane zostaną także tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”, a zatrzymywanie samochodów na wysokości nekropolii będzie zabronione.

Auta zaparkujemy na ul. Lwowskiej – po stronie cmentarza, a także na parkingach pod cmentarzem i Galerią Gołąbkowice.

Cmentarz Komunalny

Na ulicy Rejtana i Husarskiej pojawi się zakaz zatrzymywania oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tam również zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.

Samochody będzie można zostawić na wyznaczonym wzdłuż ulicy Rejtana parkingu oraz po lewej stronie ul. Śniadeckich, Pierackiego i na parkingu przy ul. Pierackiego. Kierowcy będą mogli skorzystać też z miejsc parkingowych przy Zespole Szkół Samochodowych oraz Centrum Handlowym Europa Plaza II.

Cmentarz w dzielnicy „Zawada”

W rejonie cmentarza na ul. Nawojowskiej również trzeba będzie zwolnić do 30 km/h. Pojawią się tam także tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych” oraz zakaz zatrzymywania pojazdów na wysokości cmentarza i na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Ulica Marii Dąbrowskiej stanie się w tych dniach jednokierunkowa (od ul. Nawojowskiej do ul. Bolesława Prusa).

Zaparkować będzie można po jednej stronie ul. Dąbrowskiej oraz na parkingach w rejonie kościoła i cmentarza.

Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”

Tak jak w poprzednich przypadkach, w rejonie cmentarza na ul. Nawojowskiej prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h i pojawią się tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zatrzymywanie samochodów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum będzie zabronione.

Pojazdy zaparkujemy na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, a także na parkingu przy kaplicy i na ulicach dookoła cmentarza.

Cmentarz w dzielnicy „Helena”

Tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych” pojawią się również w okolicy cmentarza na ulicy Św. Heleny. Po jednej stronie ul. Starowiejskiej oraz po jednej stronie ul. Św. Heleny nie będzie można zatrzymywać pojazdów.

Parkowanie dozwolone będzie natomiast od strony cmentarza na ul. Starowiejskiej oraz na ul. Św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.