Uwaga! Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego

Do mieszkańców powiatu nowosądeckiego dzwonią osoby podszywające się pod urzędników starostwa. Próbują wyłudzić od sądeczan nie tylko ich dane, ale i pieniądze.

– Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i proponują zakup instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymanie 15 tysięcy złotych dotacji. W rozmowie powołują się na nieistniejący program „Czysty Powiat”, łącząc go z istniejącym programem „Mój prąd” – informuje Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fałszywi urzędnicy przekonują o konieczności wpłaty wkładu własnego w celu otrzymania dotacji. Podają też numer konta bankowego.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu przestrzegają przed oszustami i zaznaczają, że nie prowadzą takiej akcji, a tym bardziej nie proszą o wpłacanie zaliczki na konto. Mieszkańcy powinni zachować czujność w przypadku podejrzanych telefonów, nie podawać żadnych danych osobom dzwoniącym i informować o sprawie odpowiednie służby.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz z jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Gorzej jest w powiecie nowosądeckim

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.