Uwaga! Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego

Uwaga! Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego

Do mieszkańców powiatu nowosądeckiego dzwonią osoby podszywające się pod urzędników starostwa. Próbują wyłudzić od sądeczan nie tylko ich dane, ale i pieniądze.

– Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i proponują zakup instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymanie 15 tysięcy złotych dotacji. W rozmowie powołują się na nieistniejący program „Czysty Powiat”, łącząc go z istniejącym programem „Mój prąd” – informuje Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fałszywi urzędnicy przekonują o konieczności wpłaty wkładu własnego w celu otrzymania dotacji. Podają też numer konta bankowego.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu przestrzegają przed oszustami i zaznaczają, że nie prowadzą takiej akcji, a tym bardziej nie proszą o wpłacanie zaliczki na konto. Mieszkańcy powinni zachować czujność w przypadku podejrzanych telefonów, nie podawać żadnych danych osobom dzwoniącym i informować o sprawie odpowiednie służby.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz z jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Gorzej jest w powiecie nowosądeckim

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama