Nowy Sącz z jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Gorzej jest w powiecie nowosądeckim

Ratusz w Nowym Sączu

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące liczby zarejestrowanych bezrobotnych i stopy bezrobocia w poszczególnych województwach, powiatach oraz miastach na prawach powiatu. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w naszym regionie.

Nowe statystyki GUS-u dotyczą stanu na koniec lipca bieżącego roku. W całej Małopolsce zarejestrowanych było wówczas około 76 800 bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 5,0%. To czwarty najlepszy wynik wśród województw (po województwach: wielkopolskim, śląskim i mazowieckim). Warto dodać, że stopa bezrobocia w Polsce to 5,8%.

Dobry wynik Nowego Sącza

Na szczególną uwagę zasługuje wynik, jaki osiągnięto w Nowym Sączu. Pod koniec lipca stopa bezrobocia wynosiła tam 3,5%. To 18. najlepszy wynik wśród powiatów i miast na prawach powiatu w Polsce i 2. w województwie małopolskim (po Krakowie).

Co ciekawe, powiat nowosądecki również uplasował się na 2. miejscu w Małopolsce – ale od końca. Stopa bezrobocia to 8,1%, gorzej wypadł jedynie powiat dąbrowski z wynikiem 10,3%. W powiecie limanowskim bezrobocie wyniosło 6,6%, z kolei w powiecie gorlickim – 5,2%.

Poniżej nieco bardziej szczegółowe dane dotyczące całego kraju, naszego województwa oraz poszczególnych powiatów subregionu sądeckiego.

bezrobotni
(w zaokrągleniu)
stopa bezrobocia [%]
Polska 974 900 5,8
województwo małopolskie 76 800 5,0
powiat gorlicki 2 500 5,2
powiat limanowski 3 700 6,6
powiat nowosądecki 6 200 8,1
Nowy Sącz 1 600 3,5

źródło danych: Główny Urząd Statystyczny
fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.