UWAGA! na ul. Długosza zaparkujesz tylko w dni wolne od pracy

Na przełomie lutego i  marca z nowosądeckiej ulicy Długosza zniknie łańcuszek samochodów parkujących wzdłuż Plant. Miejski Zarząd Dróg wprowadza w tym miejscu zmianę organizacji ruchu. Będzie można tam parkować jedynie w soboty, niedziele i święta.

wsb3

"Planuje się ograniczenie parkowania (...)  w okolicy plant ( parkowanie po lewej stronie ulicy) poprzez likwidację tabliczki umieszczonej pod znakiem B-36 o treści: „ obowiązuje w godzinach od 6:00 do 8:00 i 15:00 do 17:00” i zastąpienie jej tabliczką: „nie dotyczy sobót, niedziel oraz świąt”. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu dokonał obserwacji parkujących samochdów (...) stwierdzono, iż parkowanie w przeważającej  większości jest parkowaniem długotrwałym (zwiazanym z pozostawianiem samochodów w związku z dojazdem do miejsca pracy)" - czytamy w komunikacie MZD.

Intencją wprowadzanej zmiany jest według urzędników poprawa bezpieczeństwa w rejonie Plant, na odcinku pomiędzy ul.Mickiewicza a ul.Konarskiego oraz likwidacja zatorów ruchu pojawiających się tutaj w godzinach szczytu. Interweniowali w tej sprawie nowosądeccy radni.

Lekarstwem na problemy kierowców, którzy dotąd korzystali z możliwości zaparkowania w tym miejscu ma być  nowy parking przy Bulwarze Narwiku znajdujący się w odległości ok 300 m. oraz parkng na terenie dawnej Straży Pożarnej (ok. 200 m. od Plant).

źródło: MZD Nowy Sącz; fot. google maps

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.