UWAGA: Miej się na baczności! Ten wiatr może być groźny

UWAGA: Miej się na baczności! Ten wiatr może być groźny

Drzewa spadają na domy, dachy ledwie wytrzymują podmuchy, osiągające prędkość do 80 km/h. Strażacy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

O godzinie 11. zostaliśmy zadysponowani do mieszkańca naszej miejscowości, któremu drzewo powaliło się na budynek mieszkalny. 
Zawracamy się z apelem do wszystkich aby uważali ponieważ po silnych podmuchach wiatrów jakie nawiedziły Sądecczyznę w ostatnich godzinach można spotkać się z różnymi utrudnieniami – to apel strażaków z Ptaszkowej.

Ledwie zdążyli usunąć z powalone drzewo, wezwano ich w inne miejsce, gdzie w wyniku silnych podmuchów wiatru zaczęły się obluzowywać arkusze blachy pokrywającej dach jednego z domów. Na szczęście udało się zabezpieczyć dach, który porwany przez wiatr mógłby stać się przyczyną nieszczęścia.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu oprócz obowiązującego nadal ostrzeżenia o silnym wietrze, wystosowało dziś po południu także ostrzeżenie o marznących opadach. Służby meteo przewidują wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

 

               

fot. OSP Ptaszkowa