Uwaga kierowcy! Kolejny remont na trasie Nowy Sącz-Kraków

Uwaga kierowcy! Kolejny remont na trasie Nowy Sącz-Kraków

DK 75, Uszew

Końcem listopada zakończył się remont drogi krajowej nr 75 na odcinku Kurów – Dąbrowa, przez który kierowcy oczekiwali w kilometrowych korkach. Podróżujący w stronę Krakowa i Nowego Sącza muszą ponownie uzbroić się w cierpliwość, bo właśnie ruszyła modernizacja DK75 w Uszwi.

Do 6 grudnia będzie trwała wymiana nawierzchni na odcinku 1 km drogi krajowej nr 75 w miejscowości Uszew (od km 20+720 do km 21+750). Na tym odcinku nawierzchnia była uszkodzona, pojawiły się spękania i koleiny, stąd konieczność jej frezowania i położenia nowej.

– Roboty te powodują utrudnienia dla kierowców, ponieważ wprowadzany jest ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Wartość robót wynosi około 1,1 mln złotych – poinformowała naszą redakcją Iwona Mikrut, główna specjalistka do spraw komunikacji społecznej krakowskiego oddziały generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W Uszwi (km 20+573 – 21+722) budowany jest także chodnik. W związku z tymi pracami zajęte jest pobocze oraz w razie konieczności część pasa ruchu po stronie prawej oraz lewej drogi. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz.

Czytaj także: Od 35 lat chór ,,Scherzo” zachwyca swoim śpiewem

Fot. GDDKiA w Krakowie 
Share on twitter
Share on facebook