Uwaga! Będzie mocno wiało

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dotyczące silnego wiatru, który pojawi się wieczorem niemal w całej Małopolsce. Czy to już koniec pięknej, złotej jesieni?

Według synoptyków wiać będzie z prędkością od 30 do 40 km/h. W niektórych miejscach porywy mogą osiągnąć nawet 80 km/h. Będzie to wiatr z zachodu, w nocy skręcający na północno-zachodni.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Nowego Sącza i Tarnowa oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego obowiązuje dziś od godziny 20. do jutra do godziny 22. (24 października).

Nieco wcześniej wiać zacznie w pozostałej części województwa. Ostrzeżenie dotyczące Krakowa oraz powiatów: limanowskiego, krakowskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego ważne jest dzisiaj od godziny 17. do jutra do godziny 18.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.