Uwaga! Będą utrudnienia na drogach Sądecczyzny. Przejadą tędy ścigający się kolarze

Uwaga! Będą utrudnienia na drogach Sądecczyzny. Przejadą tędy ścigający się kolarze

Jutro (10 września) w niektórych miejscowościach Sądecczyzny mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Przez nasz region przejadą zawodnicy 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków”.

Rowerowa rywalizacja trwa od 9 do 12 września i została podzielona na 4 etapy. W drugim z nich (10 września) zawodnicy pokonają ponad 160 kilometrów z Krosna do Nowego Sącza. Co więcej, tego samego dnia na ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu rozegra się Mini Wyścig ,,Solidarności”, skierowany do dzieci do lat 12 i od 16:00 do zakończenia wydarzenia ta ulica będzie zamknięta.

Ponieważ Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności i Olimpijczyków” również odbywa na drogach zamkniętych dla innych pojazdów, w wielu miejscowościach wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

,,Biorąc pod uwagę zakładaną prędkość wyścigu, zawodnicy pojawią się na rynku w Grybowie w godzinach 16.39 – 16.54, w Kąclowej 16.45 – 17.00; w Mochnaczce Wyżnej 17.15 – 17.33; na Krzyżówce 17.35 – 17.56; we Frycowej 17.59 – 18.22; w Nawojowej 18.01 – 18.24; w Nowym Sączu na ul. Piłsudskiego/ Beliny 18.14 – 18.39; ul. Nadbrzeżna (MOSiR) 18.15 – 18.40″ – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Najdłużej zamknięta będzie ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu, gdzie znajduje się meta wyścigu.

Policjanci zalecają także, by kierowcy omijali okolice Ronda Solidarności, skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Nawojowską oraz ulicę Prażmowskiego w Nowym Sączu.

Dokładna trasa przejazdu kolarzy:

START: KROSNO – PRZEJAZD PRZEZ MIEJSCOWOŚCI POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO, JASIELSKIEGO, GORLICKIEGO –

NASTĘPNIE: POLNA – WYSKITNA – STRÓŻE – BIAŁA NIŻNA – GRÓDEK – ROPA – BIAŁA NIŻNA – GRYBÓW – KĄCLOWA – FLORYNKA – POLANY – BEREST – PIORUNKA – CZYRNA – MOCHNACZKA WYŻNA – MOCHNACZKA NIŻNA – KRYNICA-ZDRÓJ (ul. Pułaskiego, Piłsudskiego – możliwe utrudnienia na Zdrojowej) – MOCHNACZKA WYŻNA – KRZYŻÓWKA – NOWA WIEŚ – ŁABOWA – MACIEJOWA – FRYCOWA – NAWOJOWA – NOWY SĄCZ: NAWOJOWSKA – PIŁSUDSKIEGO – PRAŻMOWSKIEGO – NADBRZEŻNA –

META: MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI NA UL. NADBRZEŻNEJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook