Uwaga! Awaria usunięta, lodowisko ponownie otwarte

Aktualizacja 26 grudnia: Awaria została usunięta, lodowisko ponownie otwarto. 

Wczoraj przecięto czerwone wstęgi i oficjalnie otwarto lodowisko na Starej Sandecji przy Alejach Wolności, dzisiaj zamknięto je z powodu niespodziewanej i jak informują pracownicy ratusza- poważnej awarii zasilania agregatu.

– Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu pracują nad usunięciem usterki. Najprawdopodobniej lodowisko ponownie ruszy w przyszłym tygodniu – przekazuje rzecznik UM w Nowym Sączu.

Ślizgawka, która od 2015 roku była zbudowana pod ratuszem każdego roku kosztowała Urząd Miasta około 130 tysięcy. W 2017 roku skorzystało z niej 17 tys. osób. Obecne władze miasta zadecydowały, że tym razem będzie ona na placu Starej Sandecji. Na zakup lodowiska przeznaczono 100 tysięcy złotych, jednak w drodze przetargu udało się je kupić ponad 30 tysięcy taniej, za kwotę 67 65 zł brutto. Natomiast wypożyczone zostały agregaty do mrożenia tafli oraz dwa kontenery. Oficjalnie lodowisko otwarto  wczoraj o godzinie 13.

Fot. arch.dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.