Utalentowani sądeczanie znów dali popis [ZDJĘCIA, FILM]

Utalentowani sądeczanie znów dali popis [ZDJĘCIA, FILM]

Śpiewają, grają i instrumentach, malują lub robią zdjęcia, w ten sposób wyrażając siebie. Wczoraj znów uzdolnieni sądeczanie zabrali gości XXIII Koncertu w wirydarzu z cyklu „Sądeckie Talenty” do intymnego świata swoich pasji i talentów. Ciepły letni wieczór i niezwykły urok ogrodu o.o. Jezuitów przyciągnął tłumy.

Dla jedynych sztuka, to coś czym zajmują się od lat, inni dopiero odkrywają swój talent stawiając pierwsze kroki na scenie, ale jedno łączy wszystkich – każdy został sowicie obdarowany umiejętnościami, których nie sposób nie dostrzec. Dla takich właśnie osób, co roku udostępniana jest plenerowa scena koncertów w Wirydarzu organizowanych przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu, która promuje młodych uzdolnionych sądeczan.

Wczorajszy koncert był drugim w tym roku wydarzeniem z cyklu „Sądeckie talenty”, który odbywa się cyklicznie już od jedenastu lat.  Preludium koncertu była tradycyjnie „Piosenka sądecka” w wykonaniu Anny Kożuch, ze słowami patrona fundacji -Jerzego Masiora w aranżacji Aleksandra Porzucka.

Po piosence na scenie zaprezentowali się wokaliści oraz instrumentaliści: Aleksandra Biel, Zuzanna Magiera, Oliwia Ślipek, Katarzyna Wiktorowska, Sebastian Cebula, Krystian Gizicki, Patryk Kruczek i Arkadiusz Siedlarz. Wysoki poziom prezentacji artystycznych oraz repertuar, który wykonali urzekł zebranych. Pojawiły się utwory Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Małgorzaty Ostrowskiej, J.S.Bacha i wielu innych wspaniałych artystów.

Podczas koncertu można było również podziwiać fotografie oraz prace tematycznie związane z szeroko rozumianą ludowością Marceliny Kubiak. Rękodzieło oraz fotografie, na których udało się jej uwiecznić niezwykłe i ulotne chwile bliskiego obcowania z naturą, której jest miłośniczką cieszyły oczy i wzbudzały zachwyt.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Nowosądecki Marek Pławiak oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Koncert poprowadzili: Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

 

 

Share on twitter
Share on facebook