Urząd Wojewódzki jednak będzie informował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem

Wczoraj Małopolski Urząd Wojewódzki zrezygnował z podawania informacji o nowych zakażeniach w poszczególnych powiatach (informowaliśmy o tym TUTAJ). Bardzo szybko wycofano się jednak z pomysłu pozostawienia informacji o rozwoju epidemii wyłącznie w kompetencji sanepidu.

Jak podkreśliła rzeczniczka prasowa Wojewody Małopolskiego dr Joanna Paździo, MUW nie jest „gospodarzem” a jedynie pośrednikiem w przekazywaniu danych, które są prezentowane w publikowanych przez Biuro Wojewody podsumowaniach. Informacje te bowiem pochodzą z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Niejednokrotne drobiazgowe pytania kierowane do urzędników pracujących w Urzędzie Wojewódzkim o każde zakażenie zwyczajnie nas przerastały. Nie są to nasze kompetencje – przyznaje rzeczniczka.

Postanowiono jednak powrócić do informowania o sytuacji w województwie, choć, jak zaznacza dr Paździo, w nieco uproszczonej formie.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.