Prezydent Nowak ma pomysł: ulokować Urząd Pracy i pomoc społeczną w MMC Brainville

Od momentu ogłoszenia przez MMC Brainville upadłości krążą spekulacje na temat przyszłości tego miejsca. Dziś podczas konferencji prasowej prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak poinformował, że chciałby, aby w Parku Technologicznym znajdowały się instytucje, które rozrzucone są po całym mieście jak np: Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Mamy problem z Miasteczkiem Multimedialnym. Mamy tam już syndyka, który zainteresowany jest tym, żeby to sprzedać. Inwestycja kosztowała 120 mln naszych pieniędzy. Cena za którą może to zostać sprzedane to jest 30 milionów. Wpisałem się na listę wierzycieli i mam nadzieję, że przy wsparciu wszystkich nas nie zmarnujemy tego.(...) Tam nie będzie Biedronki -  mówił prezydent Ryszard Nowak.

Zapytany o możliwości wykorzystania budynku zaprzecza, że możliwym byłoby przeniesienie Urzędu Miasta do gmachu MMC Brainville, jednak stwierdza, że instytucje rozrzucone po całym Nowy Sączu jak np. Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mogłyby mieć tam siedzibę. Koszty związane z utrzymaniem tych instytucji są na tyle wysokie, że usytuowanie ich w Miasteczku Multimedialnym byłoby dla Nowego Sącza opłacalnym przedsięwzięciem.

Pomysł prezydenta wymaga jednak wsparcia ze strony radnych oraz mieszkańców.

Fot:dts24

SKILLEDBIKE

1 comment

  1. Szaweł 12 Styczeń, 2018 at 21:11 Odpowiedz

    Prezydent zwariował już całkiem. Jeśli ten pomysł przejdzie to będzie kolejne pośmiewisko z miasta- po UP w Optimusie, z tym że lepiej wyeksponowane. Poza tym niech wcześniej sprawdzi jakie są koszty ogrzewania i klimatyzacji budynków z taką ilością przeszkleń….

Wypowiedz się w tej sprawie