Manifestacja Kibiców Sandecji pod ratuszem: czy już Rysiek zapomniałeś, że nam stadion obiecałeś? [FILM]

Dzisiaj o godz. 18 :00 Kibice Sandecji połączyli siły. Wspólnie manifestowali pod Sądeckim Ratuszem domagając się od prezydenta spełnienia obietnicy, czyli budowy nowoczesnego stadionu dla Biało- Czarnych. 

wsb3

Setki osób zebrało się dziś pod sądeckim Ratuszem, aby wyrazić swój sprzeciw wobec niespełnionej obietnicy o budowie stadionu w Nowym Sączu i ciągłego odwlekania w czasie decyzji w sprawie powstania nowoczesnego obiektu. Niestety nikt z przedstawicieli władz miasta nie pojawił się na dzisiejszej manifestacji.

Czy już Rysiek zapomniałeś, że nam stadion obiecałeś?– skandowali poirytowani kibice. Domagają się stworzenia stadionu, który będzie miejscem odbywania się nie tylko meczy, ale także imprez kulturalnych jak np. koncert. Taki stadion mógłby być wizytówką dla miasta– podkreślają. Jako środowisko czują się lekceważeni już od wielu lat.

Wszyscy zgodnie jednak zaznaczają, że gdyby nie Prezydent Sandecja byłaby dalej w trzeciej lidze i że protest nie jest atakiem na osobę prezydenta, jednak mimo wszystko wymagają działań. Liczą, iż prezydent spełni złożoną obietnicę. Zrobił dużo dobrego dla Sandecji i mamy nadzieję, że nie zostawi nas na ostatniej prostej- mówili

Sandecja to również dzieciaki, które trenują i przez sport hartują swojego ducha(…). Stadion jest budowany dla kibiców, więc chcemy uczestniczyć w tym procesie i mieć możliwość wpływu na podejmowane decyzje. Jeżeli dalej nic się nie stanie w tym kierunku, żeby stadion powstał wtedy planujemy być może nawet zaostrzenie naszych protestów. Na pewno nie zostawimy tego, bo to jest przyszłość naszego klubu – mówił Jakub Prokopowicz, kibic drużyny.

Czy wam nie wstyd nic nie robić? Chcemy w Sączu na mecz chodzić?- śpiewali kibice. Odwoływali się również do faktu, iż zbliżają się wybory i to czy do tego czasu powstanie stadion będzie decydujące o poparciu z ich strony.  Została odczytana także korespondencja między prezydentem miasta- Ryszardem Nowakiem i kibicami.

Oczekujemy spełnienia obietnic i stworzenia nowoczesnego, budowanego od postaw stadionu na min. 8200 widzów. Daje to możliwość rozgrywania meczów na poziomie Europejskim. Nie zgadzamy się na minimalizm i rzucanie słów na wiatr(…) Oczekujemy konkretnych działań, a nie obietnic – mówił w czasie manifestacji przedstawiciel kibiców Sandecji.

Po manifestacji pozostawili dwa krzesełka ze stadionu tak, jak niegdyś Krzyżacy zostawili dwa nagie miecze…

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]