Manifestacja Kibiców Sandecji pod ratuszem: czy już Rysiek zapomniałeś, że nam stadion obiecałeś? [FILM]

Dzisiaj o godz. 18 :00 Kibice Sandecji połączyli siły. Wspólnie manifestowali pod Sądeckim Ratuszem domagając się od prezydenta spełnienia obietnicy, czyli budowy nowoczesnego stadionu dla Biało- Czarnych. 

Setki osób zebrało się dziś pod sądeckim Ratuszem, aby wyrazić swój sprzeciw wobec niespełnionej obietnicy o budowie stadionu w Nowym Sączu i ciągłego odwlekania w czasie decyzji w sprawie powstania nowoczesnego obiektu. Niestety nikt z przedstawicieli władz miasta nie pojawił się na dzisiejszej manifestacji.

Czy już Rysiek zapomniałeś, że nam stadion obiecałeś?- skandowali poirytowani kibice. Domagają się stworzenia stadionu, który będzie miejscem odbywania się nie tylko meczy, ale także imprez kulturalnych jak np. koncert. Taki stadion mógłby być wizytówką dla miasta- podkreślają. Jako środowisko czują się lekceważeni już od wielu lat.

Wszyscy zgodnie jednak zaznaczają, że gdyby nie Prezydent Sandecja byłaby dalej w trzeciej lidze i że protest nie jest atakiem na osobę prezydenta, jednak mimo wszystko wymagają działań. Liczą, iż prezydent spełni złożoną obietnicę. Zrobił dużo dobrego dla Sandecji i mamy nadzieję, że nie zostawi nas na ostatniej prostej- mówili

Sandecja to również dzieciaki, które trenują i przez sport hartują swojego ducha(...). Stadion jest budowany dla kibiców, więc chcemy uczestniczyć w tym procesie i mieć możliwość wpływu na podejmowane decyzje. Jeżeli dalej nic się nie stanie w tym kierunku, żeby stadion powstał wtedy planujemy być może nawet zaostrzenie naszych protestów. Na pewno nie zostawimy tego, bo to jest przyszłość naszego klubu - mówił Jakub Prokopowicz, kibic drużyny.

Czy wam nie wstyd nic nie robić? Chcemy w Sączu na mecz chodzić?- śpiewali kibice. Odwoływali się również do faktu, iż zbliżają się wybory i to czy do tego czasu powstanie stadion będzie decydujące o poparciu z ich strony.  Została odczytana także korespondencja między prezydentem miasta- Ryszardem Nowakiem i kibicami.

Oczekujemy spełnienia obietnic i stworzenia nowoczesnego, budowanego od postaw stadionu na min. 8200 widzów. Daje to możliwość rozgrywania meczów na poziomie Europejskim. Nie zgadzamy się na minimalizm i rzucanie słów na wiatr(...) Oczekujemy konkretnych działań, a nie obietnic - mówił w czasie manifestacji przedstawiciel kibiców Sandecji.

Po manifestacji pozostawili dwa krzesełka ze stadionu tak, jak niegdyś Krzyżacy zostawili dwa nagie miecze...

WIŚNIOWSKI3

Wypowiedz się w tej sprawie