Urszula Nowogórska

Urszula Nowogórska

Imię i nazwisko: Urszula Nowogórska

Nazwa partii: Trzecia Droga -Polska 2050 Szymona Hołowni Polskie Stronnictwo Ludowe
Numer na liście wyborczej: 1

Data i miejsce urodzenia:

29.09.1978 r. w Limanowej

Wykształcenie:

wyższe (Szkoła Pielęgniarska; Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wydział Politologii, Politologia / Administracja publiczna – magister

Zawód wykonywany, miejsce zatrudnienia:

Parlamentarzysta

Doświadczenie/kompetencje predestynujące mnie do reprezentowania was w parlamencie:

Od 2006 roku byłam Radną Województwa Małopolskiego. W latach 2010 oraz 2014-2018 byłam Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego. Poseł na Sejm RP IX kadencji.

Przynależność partyjna:

Polskie Stronnictwo Ludowe

Prywatnie (rodzina, hobby, pasje, czas wolny, organizacje do których należę):

mężatka, dwoje dzieci. Czas wolny spędzam najchętniej pielęgnując ogród. Jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Spośród innych kandydatów wyróżnia mnie:

każdy kandydat wprowadza coś dobrego. O mnie ludzie mówią, że jestem normalna i, że nie wstydzę się swojego regionu i tego, że pochodzę ze wsi.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Polska:

Najważniejszym wyzwaniem najbliższych lat będzie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Istotna będzie również nowa ustawa o zarządzaniu kryzysowym. Kwestie zdrowotne: skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów, to pierwsze działanie, od którego powinno rozpocząć się naprawianie służby zdrowia. Ważne będzie również odbudowanie silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej i UE.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Sądecczyzna:

Odnowienie potencjału gospodarczego regionu, po pandemii i kryzysie gospodarczym, który znaczny przerzedził działalności gospodarcze. Głównym problemem Sądecczyzny jest również wykluczenie komunikacje. Wiele w tym zakresie już się dzieje, jednak należy przyśpieszyć prace nad „sądeczanką” i doprowadzić do jak najszybszej realizacji inwestycji. Ważne jest również odbudowanie jedności społecznej, która oparta będzie na szacunku do człowieka i jego poglądów.

Chcę zostać posłem ponieważ:

Ludzie zawsze byli i są dla mnie priorytetem. W swojej dotychczasowej pracy społecznej (jako poseł, a wcześniej  Przewodnicząca Sejmiku  radna Województwa Małopolskiego), starałam się rzetelnie pracować na rzecz rozwoju regionu, bez względu na barwy polityczne i ponad wszelkimi podziałami. Chcę swoje dotychczasowe doświadczenie przełożyć na dalszą pracę w Sejmie, tak, aby skutecznie wpływać na kierunki rozwoju naszych małych ojczyzn. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo Obywateli. Współpracuję ze Strażą Pożarną i OSP, jak również innymi formacjami mundurowymi. Dlatego doskonale wiem co należy zmienić, żeby zarządzanie kryzysowe i infrastruktura obrony cywilnej, a także infrastruktura krytyczna, dawała Obywatelom bezpieczeństwo. Chcę nadal móc pracować na rzecz naszego pięknego regionu w Sejmie.

Ważne zdanie, które chciałbym zacytować/powiedzieć na koniec:

Chcę żyć w bezpiecznej Polsce. W Polsce, gdzie nie ma kłótni, gdzie nie ma podziałów. Chcę żyć w Polsce, w której jest dobra opieka zdrowotna i właściwa edukacja. Chcę żyć w Polsce, gdzie szanuje się pracę rolnika i szanuje pracę przedsiębiorcy. Chcę żyć w Polsce, gdzie są właściwe i proste podatki. A Ty? Jakiej Polski chcesz?  Nazywa się Urszula Nowogórska. Startuję do Sejmu z listy Trzeciej Drogi. 15 października bardzo proszę Państwa o głos.

 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama