Ulotne chwile zatrzymane w kadrze trojga sądeckich artystów

W miniony piątek w Centrum Informacji Turystycznej odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa trójki artystów: Karoliny, Elżbiety i Jarogniewa Barciszewskich – Kozioł. Przenieśmy się zatem na chwilę do pełnych uroku zakamarków ich artystycznych dusz…

wsb3

Mama: Elżbieta Barciszewska – Kozioł, w której obszarze zainteresowań jest arteterapia, ceramika, biżuteria i małe formy odlewnicze, na co dzień zaraża swoją pasją dzieci w sądeckim Pałacu Młodzieży. Pasjonują ją także podróże, szczególnie tam, gdzie są górskie krajobrazy i folklor ze szczególnym uwzględnieniem tego lokalnego – lachowskiego. Wszystko, co ją inspiruje, uwiecznia aparatem fotograficznym.

Córka: Karolina Barciszewska – Kozioł to sądeczanka, która zamieszkała pod Tatrami, aby pokazywać turystom piękno gór. Została przewodniczką. Ukończyła Katolickie Liceum Plastyczne, a w 2015 roku obroniła rzeźbiarski dyplom u prof. dr hab. Andrzeja Szarka na sądeckiej PWSZ.

Syn: Jarogniew Barciszewski – Kozioł jest uczniem Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, na specjalizacji ,,Tkanina Artystyczna.” Od najmłodszych lat uczęszcza na zajęcia artystyczne do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Wielokrotnie reprezentował tą placówkę na konkursach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Razem stworzyli wystawę pełną uroku, obrazującą ich artystyczną wrażliwość. Zatrzymane w kadrze momenty, które zdarzyć się mogą tylko raz przenoszą do intymnego świata artystów, w którym ważna jest ulotność danej chwili. A tak o artystach mówił Antonii Ryszkiewicz- dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Pomysłów było bardzo wiele i ta wystawa jeszcze trzy dni temu wyglądała zupełnie inaczej. Długo zastanawialiśmy się co pokazać, bo głownie fotografujemy Tatry. Ale stwierdziliśmy że pokażemy jeszcze coś innego. Jest przecież tak wiele rzeczy, na które zwracamy uwagę. Wszedł taki oto miszmasz i są to swego rodzaju nasze rodzinne konfrontacje- mówiła Karolina Barciszewska – Kozioł

Wystawa będzie czynna do 30 maja 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do 13.00. Zapraszamy!

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]