Ul. Tarnowska: zderzenie dwóch samochodów. Jedna osoba w szpitalu

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w sobotę (15 grudnia) na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. Około 15:30 zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Citroen Xara Picasso i Rover 45.

– Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z działającą sygnalizacją świetlną. Kierujący Roverem uderzył w tył jadącego przed nim Citroena. Każdym z pojazdów podróżowały po dwie dorosłe osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia mieli możliwość opuszczenia swoich pojazdów o własnych siłach, lecz ze względu na warunki atmosferyczne oraz ogólne złe samopoczucie kierująca Citroenem i pasażerka Rovera pozostawały w pojazdach –  relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kierowca Rovera oraz pasażer Citroena wysiedli z uszkodzonych samochodów i nie skarżyli się na żadne dolegliwości. Auta blokowały jeden pas jezdni, powodując utrudnienia w ruchu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce, rozłączyli akumulatory w pojazdach, kierowali ruchem wahadłowy, pomogli w załadunku samochodów na lawetę i usunęli z jezdni pozostałości po wypadku.

Obie kobiety skarżące się na dolegliwości zostały przebadane przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Pasażerkę Rovera przewieziono do szpitala. Druga z kobiet mogła pozostać na miejscu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.