Udany rok Grupy 4×4. Pasjonaci jazdy po bezdrożach podsumowują miniony sezon

Coraz bliżej końca dobiega 2019 rok. Z masą dobrych wspomnień będą do niego wracać członkowie stowarzyszenia “Grupa 4×4:”, głównie ze względu na sukcesy należącego do niego grona zawodników z kilkoma znaczącymi sukcesami nie tylko na krajowej, ale też międzynarodowej arenie. 

Kilka powodów do dumy dla tej grupy przynieśli członkowie załóg w rajdach terenowych. Przy okazji Gali Sportów Samochodowych i oficjalnej Gali Polskiego Związku Motorowego, wyróżnienia za osiągnięcia ostatnich miesięcy odebrali: Jarosław Andrzejewski i Maciej Radomski, czyli wicemistrzowie Polski i Europy Centralnej w rajdach terenowych, Ernest Górecki będący pilotem zwycięskiej załogi tegorocznego Dacia Duster Elf Cup, Damian Figiel, który jako siedzący po prawej stronie zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a także trzeci zawodnik Pucharu Polski w rajdach Baja, czyli Andrzej Pieron.

Nie samymi rajdami terenowymi żyje ta organizacja. Świadczą o tym quadziści: Adrian Skoczeń i Michał Gawronek, którzy zajmowali miejsca na podium w zawodach cross country i super enduro. Pierwszy wygrał kilka zawodów w obu konkurencjach, a do najważniejszych sukcesów należy zaliczyć zdobycie Pucharu Polski Super Enduro w kategorii młodzików, oraz Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego w cross country. Drugi zaś stanął na najniższym stopniu podium w otwartych Mistrzostwach Polski w Super Enduro.

Stowarzyszenie może też poszczycić się triumfem w Pucharze Polski w rajdach Baja. Poza tym zorganizowało prezentacje samochodów klasycznych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Limanowej.

fot. materiały Stowarzyszenia “Grupa 4×4”

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.