Nowy Sącz: to ostatnie tygodnie parkingu na Rynku. Zapadła decyzja o jego likwidacji

Parking pod ratuszem zostanie zlikwidowany. Decyzję podjął prezydent Ludomir Handzel zasięgnąwszy opinii internautów.

Przez sześć dni użytkownicy Facebooka mogli głosować w ankiecie, którą w ostatnich dniach listopada prezydent zamieścił w portalu społecznościowym, umożliwiając wybór pomiędzy likwidacją parkingu, a podniesieniem opłat za postój pod samym ratuszem.

Zagłosowało 2,4 tys. osób. 1,6 tys. opowiedziało się za likwidacją miejsc parkingowych w tym miejscu. Nieco ponad 800 użytkowników Facebooka – za pozostawieniem możliwości parkowania na Rynku.  Ludomir Handzel  podjął decyzję zgodną z wyborem Internautów. Jej skutków można się spodziewać za kilka tygodni.

Parking pod ratuszem istnieje od lutego 2003 roku. Powstał z inicjatywy ówczesnej wiceprezydent Zofii Pieczkowskiej gdy prezydentem był Józef Antoni Wiktor.

Do likwidacji przymierzał się w 2007 roku prezydent Ryszard Nowak. Jak zaznaczał wówczas  w rozmowie z dziennikarką „Dziennika Polskiego” : „nie od razu. Najpierw chcemy przygotować alternatywny parking na terenie miejskim pod hotelem Panorama”.

86 miejsc postojowych pod „Panoramą”  oddano do użytku dopiero 11 sierpnia  tego roku.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.