Uczniowie z Krynicy dzielili się swoją pasją za pomocą zdjęć

Uczniowie z Krynicy dzielili się swoją pasją za pomocą zdjęć

„Zarazić Pasją”to projekt, w którym uczniowie bez słów, a za pomocą fotografii przekazali innym, że pasja to rzecz piękna, że pasję warto mieć.

W ramach zadania uczniowie mieli okazję współpracować z profesjonalnym fotografem, dzięki czemu poznali tajniki fotografii i np. odpowiedniego doboru światła, tła, czy uchwycenia tego, co najbardziej istotne (w tym wypadku ich pasji i miłości do zajęć pozaszkolnych). – W edukacji nie chodzi tylko o to, by spędzać czas w szkolnej ławce. Chodzi o to, by czerpać z edukacji radość i korzyści – mówią wolontariusze stowarzyszenia.

Tematami sesji były m.in. balet, gra w szachy, taniec, aktorstwo, czytanie, śpiew, gra na instrumencie i zamiłowanie do folkloru, jazda na rolkach i deskorolce, łyżwiarstwo czy podnoszenie ciężarów. – Warto odkrywać w sobie różne talenty, warto mieć pasje i pozytywnie zarażać nimi innych, warto też zobaczyć efekty współpracy fotografa Adriana Marasia z uczniami naszej szkoły – mówi dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju Maria Aleksander-Pisz. – Starał się on uchwycić magię pasji w migawce, przelotnej chwili, co oczywiście nie było łatwe. Przy tej okazji uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z warsztatem fotografa w pięknych miejscach Krynicy-Zdroju.  Uczniowie w nagrodę odwiedzili park linowy w Krynicy-Zdroju oraz otrzymali profesjonalne pamiątkowe zdjęcia.

Oprócz tego, z wizyty w parku, a także z sesji fotograficznej powstał spot promujący projekt „Zarazić Pasją”, który można obejrzeć na stronie www.facebook.com/Stowarzyszeni. Wykonane fotografie wkrótce będzie można obejrzeć m.in. w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Warto dodać, że to kolejny projekt realizowany ze stowarzyszeniem Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi. W 2021 r. uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju wzięli udział w teledysku, promującym walory uzdrowiska pt. „Wszędzie dobrze, u nas najlepiej”.

Projekt realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Fot. Adrian Maraś

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.