Uczennice z Korzennej i Męciny wywalczyły Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego

Uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II już po raz kolejny rywalizowali w Skrzyszowie o Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego. W tym roku dziewczęta zagrały w siatkówkę. Rywalizacja była zacięta, a pierwsze miejsca wywalczyły zawodniczki z Korzennej i Męciny (gmina Limanowa).

wsb3

XII Turniej Współzawodnictwa Sportowego Szkół Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej rozegrany został 26 lutego, w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W szranki stanęło 15 drużyn i ponad 200 uczennic.

W starszej grupie najlepsze okazały się reprezentantki Szkoły Podstawowej z Korzennej z II i II klas gimnazjalnych. Drużyna w składzie Karolina Grygiel, Klaudia Nowak, Aleksandra Bartusiak, Kinga Semla, Marcelina Rosiek, Karolina Nędza, Patrycja Marszał, Magdalena Migacz, Kamila Sus i Magda Martuszewska, pod trenerskim okiem pani Jolanty Niemczury pokonała wszystkich rywali.

- Nie było łatwo, ale dzięki radom Pani Niemczury, współpracy dziewczyn z drużyny oraz wsparciu kibiców, udało nam się wygrać. Na zawodach było 7 drużyn ze szkół gimnazjalnych, wszystkie równie mocne. Dzięki ciężkiej pracy i pełnej koncentracji osiągnęłyśmy zwycięstwo - mówi Magda Martuszewska i zdradza, że jej drużyna ciężko trenowała przed Turniejem.

Dodatkowym sukcesem dla korzeńskiej szkoły okazał się tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju, który zdobyła Klaudia Nowak. Jest to spore wyróżnienie.

Równie niepokonane jak drużyna z Korzennej okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, czyli: Alicja Jeleń, Karolina Lupa, Marcelina Lachor, Kinga Kurczab, Katarzyna Król, Natalia Orczykowska, Magdalena Pociecha, Amelia Sikora, Anna Woźniak i Amelia Zboś pod kierunkiem Jolanty Kurczab. Dziewczyny zdobyły I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych.

Obie zwycięskie drużyny otrzymały Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego, który osobiście wręczył im Biskup Wiesław Lechowicz. W kilku słowach skierowanych do młodzieży docenił wysiłek i zaangażowanie młodych ludzi w uprawianie sportu, a także podążanie wzorem patrona. Biskup przypomniał, że właśnie z okolic Tarnowa pochodziła jedna z najlepszych polskich siatkarek, nieżyjąca już Agata Mróz. Kobieta dla wielu jest bohaterem, a jej życie przykładem, że sport może być prawdziwą szkołą wartości.

 

źródło i fot. SP w Korzennej, SP w Męcinie

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.