Muszyna: debata o gospodarce i społeczeństwie obywatelskim przeplatana zimową rekreacją

Przedstawiciele świata biznesu, polityki oraz mediów spotkali się w Muszynie, aby wspólnie obmyślić strategie rozwoju polskich firm w kontekście globalnych problemów. Spotkanie połączone było z IV Narciarskimi Mistrzostwami Polskich Przedsiębiorców i Dziennikarzy Biznesowych.

Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Fundacji Pomyśl o Przyszłości i jej założyciela Ryszarda Florka, prezesa FAKRO. Fundacja zajmuje się budowaniem kapitału społecznego w Polsce.

Gośćmi konferencji byli przedsiębiorcy, politycy i przedstawiciele ogólnopolskich mediów.

– Pierwszy raz spotkanie odbyło się na tak dużą skalę. W tym roku do grona przedsiębiorców dołączyli przedstawiciele polityki oraz mediów. Łącznie gościliśmy ponad sto osób. To doskonały przykład budowania kapitału społecznego w praktyce – komentuje Bożena Damasiewicz, prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości i pomysłodawca zimowej konferencji.

Dyskutowano na tematy dotyczące kluczowych zagadnień dla rozwoju gospodarki. Pojawiły się takie tematy jak rola UOKIK w długofalowym rozwoju przedsiębiorczości i budowanie pozytywnego wizerunku polskich przedsiębiorców.

Wśród poruszanych kwestii znalazł się także system podatkowy, który może pobudzać i wspierać rozwój gospodarczy kraju. Przedstawiono także przygotowaną przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton propozycję rozwiązania podatkowego, czyli tzw. podatku estońskiego.

Rozwój polskich rodzimych firm jest niezbędny do budowania dobrobytu i podnoszenia poziomu naszej zamożności. Konferencja była okazją do debaty nad propozycjami zmian, które są niezbędne do tego, aby nasz kraj osiągnął poziom rozwoju gospodarczego zbliżony do poziomu krajów zamożnych – wyjaśnia Ryszard Florek. W Polsce potrzebujemy lepszej współpracy na linii Rząd-Przedsiębiorca, Producent-Konsument, Pracownik-Pracodawca. Bez poprawienia tych relacji ciągle będziemy zbyt dużo czasu tracić na wzajemne zwalczanie się, a braknie go nam na budowanie polskich rodzimych firm globalnych – dodaje pomysłodawca i założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Niełatwe debaty przeplatane były aktywnym wypoczynkiem: zawodami narciarskimi i zjazdami na torze saneczkowym.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.