Uczennice sądeckiej "odzieżówki" na pokazie mody u Macieja Zienia

Ze światem wielkiej mody miały okazję zetknąć się uczennice z klasy I, II i III Technikum Odzieżowego w Nowym Sączu, kształcące się w zawodzie technik przemysłu mody. Wzięły udział w wydarzeniu modowym Ptak Premiery w Rzgowie nieopodal Łodzi.

Renault2

- Obejrzały pokazy mody znanych polskich firm odzieżowych. Największą jednak radość sprawiło  młodym projektantkom mody spotkanie z Maciejem Zieniem - mówi Anna Studzińska z Technikum nr 6 w Nowym Sączu.

- Mogłyśmy obejrzeć na żywo profesjonalne pokazy mody. To było wspaniałe uczucie. Każda kolekcja odzieży była inna, kreacje nowoczesne i bardzo praktyczne. Zwróciłyśmy także uwagę na makijaż oraz fryzury modelek odpowiednio dobranych do kreacji, co w całości tworzyło wspaniałe stylizacje - mówią Ania i Monika Jakubczyk z kl. II technikum.

Maciej Zień udzielił Alicji Bąk i Klaudii Szot krótkiego wywiadu.

- Odkąd pamiętam, zawsze chciałem być projektantem. Miałem ułatwioną sytuację w życiu, bo nie musiałem szukać zawodu. Inspirację czerpię z wystaw, wyjazdów, ale też muzyki, teatru, baletu. Kiedy wypełniamy głowę różnymi bodźcami artystycznymi, rodzą się w efekcie projekty, które pochodzą z nas - mówi Maciej Zień.

- Czy zna Pan jakieś sposoby na to jak rozwijać swoją pasję? - padło pytanie.

- Być bardzo pilnym uczniem. Na pewno to pomaga. Interesować się historią sztuki i historią. Rozwijać swoje talenty w różnych kierunkach, dbać aby w codzienności nie brakło miejsca na kino, teatr, muzykę. To są bardzo ważne rzeczy, które wzbogacają nasze wnętrze. Być wytrwałym, zdeterminowanym do pracy.

Fot. Z arch. Technikum nr 6 w Nowym Sączu.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.