Sądeckie uczelnie kuszą zagranicznych studentów

6 tys. studentów z prawie 100 krajów świata studiowało w roku akademickim 2015-2016 na małopolskich uczelniach. Studia w Małopolsce najchętniej wybierają Ukraińcy, Norwegowie, Białorusini i Amerykanie. A jak wygląda sytuacja na dwóch wyższych uczelniach w naszym mieście?

Aktualnie w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University studiuje ok. 60 obcokrajowców – mówi Łukasz Wideł z Biura Rekrutacji WSB – NLU. – Pochodzą z różnych krajów i regionów świata w tym min. z Ukrainy, Białorusi, Maroka, Indonezji, Niemiec, USA, Kazachstanu czy Chin. Zagraniczni studenci wybierają głównie informatykę i zarządzanie, rzadziej psychologię. Do sądeckiej uczelni przyciąga ich możliwość studiowania w języku angielskim oraz uzyskania dyplomu dwóch uczelni – polskiej i amerykańskiej.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej aktualnie studiuje 11 studentów obcokrajowców przebywających w Polsce w ramach programu Erasmus +. Pochodzą z Włoch, Hiszpanii, oraz Turcji. W semestrze zimowym na wymianie było 13 osób z Węgier, Chorwacji i Turcji. Są też studentki z Chin oraz studenci z Ukrainy i Rosji.

PWSZ kusi obcokrajowców dużym wyborem kierunkiem studiów i doskonale wyposażoną bazą dydaktyczną.

Oferujemy kształcenie w języku angielskim na wybranych modułach – podkreśla dr Tomasz Zacłona, rzecznik PWSZ.

Na obu uczelniach tendencje jeśli chodzi o napływ studentów obcokrajowców są w miarę stałe, choć jak zauważa dr Zacłona, coraz więcej studentów chce studiować w PWSZ.

fot. z arch. sacz.in

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.