Sądeccy Strzelcy uczyli się ratować na wysokości

Członkowie 3 plutonu kompanii medycznej i jednocześnie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków zbierają doświadczenie szkoląc się pod okiem specjalistów z różnych służb mundurowych. Ostatnie szkolenie -z ratownictwa wysokościowego – prowadzili z sądecką młodzieżą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Absolwenci szkoły muszą być zaznajomieni z różnymi aspektami działań ratowniczych – mówi bryg. ZS Sławomir Szczerkowski, komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”.  – Przez trzy lata nauki zdobywają różne umiejętności szkoląc się pod okiem funkcjonariuszy Służby Granicznej, ratowników GOPR, WOPR i strażaków.Wszystko po to, aby móc skutecznie brać udział w zabezpieczaniu  imprez takich jak chociażby Tour de Pologne, czy w akcjach ratowniczych.

Strzelcy muszą być także przygotowani do podjęcia wyzwania jakim jest kurs ratownika pola walki.

Po ukończeniu szkoły są doskonale przygotowani do kontynuowania nauki na uczelniach wojskowych. Mogą także ubiegać się o przyjęcie do służb mundurowych.

fot. nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.