Uczelnia - biznes- samorząd. Sądecka PWSZ podpisała trójstronne porozumienie

Sądecka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zawarta porozumienie na mocy którego uczelnia, gmina Krynica - Zdrój oraz uzdrowisko Krynica- Żegiestów S.A będą współpracować. Porozumienie trójstronne podpisali rektor Mariusz Cygnar, burmistrz Krynicy Zdrój Piotr Ryba oraz Prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica- Żegiestów S.A Wiesław Pióro. W ramach umowy instytucje będą współpracować na polu dydaktycznym oraz badawczym.

Renault2

- Mam nadzieję, że przełoży się to na konkretne projekty, plany, zamierzenia i realizacje. Myślę, że wszystkie trzy podmioty odniosą z tego korzyść. Cieszymy się, że to porozumienie zostało zawarte - mówił burmistrz Piotr Ryba.

Jak dodał Wiesław Pióro - nie ma rozwoju bez innowacji, dlatego współpraca uczelni z samorządem i biznesem daje olbrzymi potencjał do uzyskania przewagi konkurencyjnej.

- Obecnie duży nacisk kładziony jest na zdrowy tryb życia. Uważam, że ten potencjał jaki tworzy nasze porozumienie pozwoli nam na nowo spojrzeć na zasoby natury w postaci wód mineralnych i leczniczych. Chcielibyśmy pokazać młodemu pokoleniu, że właśnie tutaj, na Sądecczyźnie jest możliwość rozwoju dla młodych ludzi i przyszłość można wiązać z naszym regionem - dodał

Tego typu porozumienie jest pierwszym w historii uczelni w obszarze badań z zakresu wód zdrowotnych. W ramach współpracy studenci będą metodą badań naukowych udowadniać, jak wartościowe są zasoby naturalne oraz edukować się w tym zakresie.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.