Tylicz: księża trafili na kwarantannę, a kościoły zostały zamknięte

Kościoły w Tyliczu oraz w Muszynce zostały zamknięte do odwołania, a kapłani trafili na czternastodniową kwarantannę.

wsb3

Powodem był fakt, iż u osoby, która 11 czerwca (Boże Ciało) uczestniczyła o 7 rano w nabożeństwie, wykryto koronawirusa. Jak już informowaliśmy, Sanepid poszukuje wiernych, którzy wówczas brali udział we mszy.

,,Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zgodę na odprawianie mszy świętych w kościele, bez udziału jakichkolwiek osób. Wszystkie intencje zapowiedziane w minioną niedzielę zostaną odprawione w wyznaczonych dniach i o wyznaczonej porze. Można więc, poprzez transmisję internetową łączyć się na modlitwie z nami. W piątek Msza św. w Muszynce nie odbędzie się, natomiast wyznaczona intencja zostanie odprawiona w Tyliczu o godz. 18.00″ – informuje ksiądz proboszcz parafii w Tyliczu Piotr Fiksak.

Duchowny prosi parafian, a szczególnie mieszkańców Muszynki o zachowanie nadzwyczajnych środków ostrożności, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. 

,,Całą tę trudną sytuację polecajmy nieustannie Matce Bożej Tylickiej, prosząc o zdrowie dla zakażonych, a dla pozostałych o zachowanie od zarażenia wirusem. Pozdrawiam Was i obejmuję wszystkich modlitwą” – napisał proboszcz na oficjalnej stronie tylickiej parafii.

Sanepid poszukuje osób, które były na mszy w Tyliczu. U jednej osoby stwierdzono COVID-19

Fot. screen z transmisji na żywo/
oficjalna strona parafii w Tyliczu 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]