Twoje dziecko sięga po alkohol? Możesz temu zaradzić – zadaj pytanie specjaliście!

Wakacje to czas beztroski i wypoczynku. Niestety z braku zajęć nastolatkom wpadają do głowy różne ryzykowne zachowania. Jednym z nich jest sięganie po alkohol bądź inne używki psychoaktywne. Należy więc zachęcać dzieci od najmłodszych lat do posiadania hobby. Pasje bowiem to czynnik, który silnie chroni młodzież przed uzależnieniami. Wakacje warto więc poświęcić na odkrywanie zainteresowań.

Stowarzyszenie Dobre we współpracy z Urzędem Miasta w Nowym Sączu realizuje projekt „Trzeźwo myślę – zdrowo myślę”, w ramach którego organizuje konkurs dla uczniów sądeckich szkół w wieku 10-18 lat. To dobra okazja dla młodych, którzy jeszcze nie wiedzą, że kryją w sobie wiele talentów – może fotograficzny, może aktorski, reżyserski… Szczegóły konkursu podajemy tutaj.

Dla młodzieży, a także rodziców w ramach projektu realizowane są również porady specjalisty na temat uzależnień od alkoholu. Zatem:

– Rodzicu, jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego nastolatka? Podejrzewasz, że sięga po substancje psychoaktywne? Nie wiesz, jak rozmawiać w takiej sytuacji ze swoim dzieckiem, by odniosło to zamierzony skutek?

– Nastolatku, zastanawiasz się, jak odmówić alkoholu, kiedy rówieśnicy namawiają Cię do picia? Nie chcesz stracić przyjaciół? Brakuje Ci pewności siebie?

Nie bój się o to zapytać. Na Wasze pytania czeka pod adresem e-mailowym [email protected] Halina Czerwińska, trener profilaktyki zintegrowanej, prezes Fundacji Ostoja w Nowym Sączu. Pytania można zadawać anonimowo.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.