Twój telefon może uratować komuś życie

Twój telefon może uratować komuś życie

W ubiegłym roku na Sądecczyźnie z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. Jeśli widzisz osobę narażoną na śmiertelne działanie zimna, nie przejdź obojętnie obok niej. Twoja reakcja może uratować życie.

-Policjanci objęli szczególnym nadzorem miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej. Kontrolują między innymi dworce, przystanki komunikacyjne, ogródki działkowe, pustostany i klatki schodowe. W przypadku napotkania osób bezdomnych, doprowadzają je do noclegowni, schronisk czy innych miejsc, w których mogą otrzymać fachową pomoc. Przekazują też informacje o noclegowniach, środkach higieny oraz posiłkach, które mogą otrzymać w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach – informuje oficer prasowy asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak.

Narażone na niebezpieczeństwo wychłodzenia są przede wszystkim osoby bezdomne, osoby starsze nie radzące sobie w codziennych czynnościach lub osoby będące pod wpływem alkoholu.

Noce są coraz chłodniejsze więc zagrożenie rośnie.

Gdy widzisz człowieka, któremu może grozić wychłodzenie  – nie uciekaj, nie przechodź obojętnie. Wykonaj telefon na numery alarmowe 112 lub 997 czy 986. Zajmie ci to tylko chwilkę, a możesz uratować komuś życie.

 

 

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.