Trzynaście par świętowało złote gody

Trzynaście par świętowało złote gody

Pięć dekad temu powiedzieli sobie ,,tak”. Lata mijały, pojawiały się dzieci, wnuki, a być może i prawnuki. Wspólnie cieszyli się radosnymi chwilami, ale i razem znosili te trudniejsze. Trzynaście par nowosądeczan świętowało swoje jubileusze złotych godów. Seniorzy wysłuchali życzeń od prezydenta Ludomira Handzla i otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 

W uroczystości, która odbyła się w sądeckim ratuszu, wzięli udział bliscy świętujących par. Od gromkiego ,,sto lat” niejednej osobie zakręciła się w oku łza.

Pary, które ,,wytrzymały ze sobą” już 50 lat to: Zofia i Józef Bałuszyńscy, Elżbieta i Janusz Baranowie, Irena i Andrzej Cisoniowie, Zdzisława i Józef Florianowie, Jadwiga i Stanisław Glińscy, Katarzyna i Władysław Klatkowie, Wiesława i Zenon Kołodziejczykowie, Stanisława i Alojzy Kożuchowie, Maria i Tadeusz Rośkowie, Kazimiera i Stanisław Słaboniowie, Maria i Zygmunt Waśkowie, Maria i Adam Widomscy oraz Anna i Jan Zychowie.

– Życzę oczywiście następnych pięćdziesięciu lat. Życzę, byście trzymali się za ręce, szli dalej do przodu, wspierani przez swoje rodziny, w wielkim szacunku, który oddajemy dziś państwu jako sądeczanie oraz który oddają wasi bliscy. To jest to, na co państwo pracowaliście przez wiele lat – mówił prezydent Ludomir Handzel. Jak podkreślił, taki jubileusz jest bez wątpienia godny podziwu. – Czasem były to pewnie ciężkie momenty, czasem musieliście popatrzeć sobie głęboko w oczy.

Życzenia małżeństwom złożyła także pełniąca obowiązki kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń. – Przyznane medale są podziękowaniem za wszystko, ale przede wszystkim za to, że to co tak długo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przez was droga była słuszna. Chciałabym życzyć Państwu pomyślności, niech szczęście Państwa nigdy nie opuszcza, a miłość towarzyszy wam każdego dnia.

źródło i fot. UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.