Trzy sukcesy i porażki wójta gminy Nawojowa

Gmina Nawojowa – wójt Stanisław Kiełbasa:

Sukcesy

W ostatnim roku przyszło się nam zmierzyć z problemami, które w ciągu mojej trwającej ponad 30 lat karierze samorządowej nie miały do tej pory miejsca. Nie wszystko wygląda jednak tak czarno. Są sukcesy i porażki. Do najważniejszych sukcesów gminy zaliczyłbym realizację Gminnego Programu Rewitalizacji. Dzięki niemu udało się wykonać szereg zadań. Została rozbudowana sala gimnastyczna w szkole w Żeleźnikowej Wielkiej, natomiast w Żeleźnikowej Małej powstał punkt przedszkolny i świetlica środowiskowa. W Homrzyskach zbudowano plac rekreacyjny. Poza tym, stary budynek UG, całkowicie odnowiono i teraz będzie służył polityce senioralnej.

Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki zrealizowano na połowie obiektów publicznych instalacje fotowoltaiczne, a w budynki SP W Żeleźnikowej Małej dodatkowo zainstalowano pompę ciepła do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki środkom gminnym i pozyskanych z różnych źródeł, zrealizowano kolejny etap budowy budynku wielofunkcyjnego w którym docelowo znajdzie się Gminne Centrum Kultury, ośrodek zdrowia, sala gimnastyczna z zapleczem i tężnią oraz nowy posterunek policji.

 

Niepowodzenia

Nie wszystko udało się zrealizować, na co miała wpływ głównie sytuacja pandemiczna w całym kraju. W 2020 roku mieliliśmy świętować 30-lecie Agropromocji, wielkiej imprezy rolniczej. Impreza nie odbyła się.

Kolejnym przedsięwzięciem, które się nie powiodło, było opracowanie monografii Gminy Nawojowa. Przyczyną opóźnienia stały się problemy autora ostatnich jej rozdziałów.

Jestem bardzo niezadowolony z rosnących cen wywozu odpadów. Do przetargu, stanęło trzech inwestorów, wybraliśmy najniższą opcję, ale i tak cena jest wysoka. Problem podwyżek cen śmieci dotyczy całego regionu, ponieważ ceny kształtowane są na rynku. Śmieci produkujemy coraz więcej i mam nadzieję, że kiedy powstanie Sądecki Obszar Funkcjonalny, właśnie problem zagospodarowania odpadów będzie jednym z głównym jego tematów.

(ESŚ)

O sukcesach i porażkach pozostałych wójtów sądeckich przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.