Trzy sukcesy i porażki wójta gminy Grybów

Gmina Grybów. Wójt Jacek Migacz:

Sukcesy

Uważam, że na półmetku kadencji można użyć stwierdzenia, iż jest ona niezwykle dynamiczna. Wzrost budżetu z kwoty 142 mln złotych, w tym na wydatki inwestycyjne 22 mln zł w roku 2019 do 177 mln, w tym na wydatki inwestycyjne 38 mln zł w 2021, przełożył się na realizację wielu istotnych zamierzeń oraz inwestycji służących wzrostowi standardu życia mieszkańców Gminy oraz jej zrównoważonemu rozwojowi. Dlatego też priorytetem były inwestycje związane z ochroną środowiska, bazą oświatową oraz sportowo-rekreacyjną.

Ponadto planując wydatki na inwestycje nie zapomniałem o rozbudowie infrastruktury drogowej oraz komunalnej, celem poprawy jakości usług świadczonych mieszkańcom. Ogromnym sukcesem jest budowa kanalizacji oraz wodociągów na terenie Gminy o łącznej dł. ok. 130 km. W roku bieżącym oddamy do użytku nowo wybudowane sale gimnastyczne przy Szkole Podstawowej w Binczarowej oraz Polnej.

W ciągu 2,5 roku znacznie zwiększono wydatki na zabezpieczenie bojowe Ochotniczych Straży Pożarnych. 16 jednostek OSP z terenu Gminy zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Zakupiono m.in. cztery samochody pożarnicze, co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy. Pomimo panującej pandemii realizowaliśmy wszystkie zadania związane z obsługą obywateli, w tym zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom w zakresie niezbędnych potrzeb życiowych.

Niepowodzenia

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że dwukrotnie nie udało się uzyskać dofinansowania na budowę kompleksu sportowego we Florynce, w związku z czym w roku bieżącym ponownie został złożony wniosek o w/w dofinansowanie.

Ponadto panująca pandemia przyczyniła się do zawieszenia działalności kulturalnej na terenie Gminy. Mam nadzieję, że bieżący rok umożliwi przeprowadzenie szereg zaplanowanych imprez kulturalnych i sportowych, mających ogromny wpływ na integrację oraz aktywne spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców Gminy.

(NS)

O pozostałych gminach przeczytasz w “Dobrym Tygodniku Sądeckim”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.