Trzetrzewina: zderzenie dwóch samochodów. Jeden z nich zawisł na linach ochronnych

Trzetrzewina: zderzenie dwóch samochodów. Jeden z nich zawisł na linach ochronnych

Wczoraj w Trzetrzewinie (gmina Chełmiec) zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Do kolizji doszło około godziny 19:20 (6 marca). Jeden z pojazdów zawisł na linowych barierach ochronnych znajdujących się przy drodze. 

W zdarzeniu brały udział samochody osobowe marki Opel oraz Audi. Pojazdami podróżowali sami kierowcy i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Jak informują sądeccy strażacy, „Opel znajdował się zawieszony na linach ochronnych na poboczu drogi. Samochód Audi blokował jeden pas ruchu. Z Audi nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Ruch był wstrzymany w obydwu kierunkach”. 

Miejsce zdarzenia zabezpieczali druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w N0wym Sączu, OSP Niskowa i OSP Krasne Potockie. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zasypali rozlane płyny eksploatacyjne sorbentem i kierowali ruchem wahadłowym.

„Na miejsce działań przybyły lawety pomocy drogowej, które zabrały samochody. Usunięto pozostałości po kolizji z jezdni na pobocze. Strażacy wsparli działania pomocy drogowej w ściągnięciu Opla z lin ochronnych. W tym celu użyto wciągarkę samochodu GBARt z JRG 1 Nowy Sącz” – relacjonują strażacy.

Działania trwały ponad półtorej godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.