Trzetrzewina – Podrzecze: remont drogi za niemal 4 miliony złotych zakończony

Kierowcy poruszający się na trasie Trzetrzewina – Podrzecze (gmina Chełmiec – gmina Podegrodzie) mogą czuć się bezpieczniej. Wyremontowany został odcinek drogi długości 3625 metrów. Inwestycja kosztowała 3,7 miliona złotych.

Jak informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Zadanie było objęte dofinansowaniem z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Pozyskane środki pozwoliły na remont 2117 metrów drogi, natomiast za ponad 1,6 kilometra nowej nawierzchni zapłacono w 100 procentach z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Dziś wyremontowany odcinek oglądali: starosta Marek Kwiatkowski, radna Joanna Szewczyk-Kubacka oraz przewodniczący Rady Gminy Chełmiec Wiesław Szołdrowski.

Przewodniczący Szołdrowski apelował o remont fragmentu tej trasy od wielu lat. Ostatecznie odcinek był jednym z pierwszych zlustrowanych przez starostę wiosną tego roku. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu i korzystnym rozstrzygnięciom przetargu remont został szybko wykonany.

Jak informuje starosta Marek Kwiatkowski, dla zachowania ciągłości odnowionych fragmentów drogi, podjęto decyzję o remoncie odcinka do Chodorowic. 1,6 kilometra nowej nawierzchni kosztowało ponad 880 tysięcy złotych.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.