Grupa Krynicka GOPR: dwie interwencje w Piwnicznej-Zdroju. Jedna w Boże Narodzenie

Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, pełniący służbę w RSR Piwniczna, dwukrotnie ruszali w tym tygodniu z pomocą. W obu przypadkach powodem była trudność w dotarciu karetki pogotowia ratunkowego na miejsce.

wsb3

W poniedziałek (23 grudnia) około południa ratownicy zadysponowani zostali do domu starszej kobiety, mieszkającej w przysiółku Cichoniówka. Członkowie GOPR pomogli w transporcie poszkodowanej do karetki, której załoga dotarła na miejsce pieszo.

Po raz drugi ratownicy pełniący służbę w RSR Piwniczna ruszyli do działań w bożonarodzeniowy poranek. W jednym z piwniczańskich przysiółków pomocy potrzebował mężczyzna ciepiący na problemy neurologiczne.

- Ze względu na panujące warunki do potrzebującego nie była w stanie dotrzeć karetka. Ratownicy przetransportowali mężczyznę quadem do miejsca gdzie został przekazany załodze pogotowia ratunkowego - informują członkowie Grupy Krynickiej GOPR.

fot. Grupa Krynicka GOPR

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.