Trebunie Tutki i Mazowsze w Nowym Sączu! Niedługo X edycja Karpaty OFFer

Od 17 do 19 sierpnia Nowy Sącz stanie się Małopolską stolicą karpackiej kultury. W tych dniach odbywać się będzie X już edycja Małopolska Karpaty OFFer- festiwalu łączącego tradycję i współczesność. Na scenie MCK Sokół oraz plenerowej scenie w rynku wystąpią m.in: Trebunie-Tutki z Zakopanego, Quintet Urmuli z Tibilisi oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Zapowiada się ciekawie! 

Artystyczne lato w Nowy Sączu w pełni. Kolejnym koncertowym przystankiem będzie festiwal Karpaty OFFer czyli coroczna impreza, promująca tradycję i nowoczesność, które w zestawieniu z sobą tworzą wyjątkowe zjawisko. Zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej będzie towarzyszyć wspaniała atmosfera.

Karpaty OFFer 2018 rozpocznie się mocnym akcentem. Na sądeckim rynku wystąpią Trebunie-Tutki z Zakopanego i Quintet Urmuli z Tibilisi, a po koncercie w kinie Sokół rozpocznie się karpacki przegląd filmowy. Wyświetlona zostanie nagrodzona w tym roku na Festiwalu w Cannes "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

W drugim dniu na wszystkich gości czekać będzie moc atrakcji m.in:  A3 Teatr, który w samo południe na Sądeckich Plantach zaprezentuje familijny spektakl Bałwanki oraz Małopolski Piknik Wolności.

Wieczorem będzie można podziwiać Kijowski Teatr Uliczny i Teatr Nikoli w spektaklu Maruczella.  Kulminacyjnym wydarzeniem będzie spektakl Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

W niedzielę w Miasteczku Galicyjskim będzie można posłuchać muzyki Kapeli Katarzyny Brody – Firla & Michała Esz Szerląga, Kapeli Timingeriu, obejrzeć grupę Nikoli w spektaklu Różowy Punk oraz A3 Teatr ze spektaklem Punch & Judy. Na gości czekać będzie również kiermasz rękodzieła, prezentacja małopolskich regionalnych przysmaków oraz artystyczn3 i cyrkowe warsztaty.

Zapraszamy!

Fot: Piotr Droździk

 

ESPECTO

Wypowiedz się w tej sprawie