Trasa limanowska na Pasierbiec

Ruszamy z Limanowej drogą krajową nr 28 do Sowlin. Tam na rondzie skręcamy w pierwszą ulicę w prawo, podążając ul. Tarnowską.

wsb3

Na kolejnym rondzie zjeżdżamy w kierunku Łososiny Górnej, podążając asfaltową drogą. Po drodze z lewej strony mijamy zabytkowy drewniany kościół z 1496 r. Jedziemy dalej prosto.

Następnie, zgodnie z drogowskazem, skręcamy w prawo na Pasierbiec. Przejeżdżamy przez mostek i asfaltową drogą wspinamy się w górę. Droga prowadzi serpentynami, momentami z mocnymi podjazdami.

Po stromym podjeździe na Bałażówkę, dalej jest już łagodniej. Potem zaczyna się zjazd, którym dojedziemy do sanktuarium w Pasierbcu. To na razie ok. 8 km. Warto się tu zatrzymać i zwiedzić sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Niemałe wrażenie robią też ogrody przy sanktuarium i droga krzyżowa oraz dróżki maryjne.

Po zwiedzaniu, ruszamy dalej prosto, asfaltową drogą, tym razem, w większości prowadzącą w dół, przez Walową Górę.

Po zjeździe, na rozstaju dróg skręcamy w lewo w kierunku Młynnego.

Tu przy wyjeździe, znów skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez most i jedziemy w kierunku Limanowej. Za chwilę będziemy na znanym już rondzie. Tym razem nie skręcamy do Łososiny, ale wybieramy drugi zjazd, w kierunku Limanowej. Powrotny odcinek ma ok. 11 km.

Janina Musiał

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.