Tragiczny finał pożaru w Ptaszkowej. Nie żyje seniorka

Tragiczny finał pożaru w Ptaszkowej. Nie żyje seniorka

Niedzielny poranek w powiecie nowosądeckim rozpoczął się tragicznie. Rano, około godziny 7.00, doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Ptaszkowej. Życie straciła seniorka.

Była 7.05, kiedy zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Ptaszkowa oraz OSP Grybów Biała zostały zadysponowane do działań w Ptaszkowej. Jak wynikało ze zgłoszenia, płonął budynek jednorodzinny. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, dowiedzieli się, że w środku znajduje się seniorka. Ze względu na duże zadymienie domu, osoby postronne nie były w stanie wejść i pomóc kobiecie.

,,Działania zastępów straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu oraz gazu. Strażacy z linią szybkiego natarcia oraz kamerą termowizyjną weszli do środka. Przy pomocy kamery termowizyjnej znaleźli, a następnie ewakuowali poszkodowaną na zewnątrz” – relacjonują strażacy.

Kobieta była nieprzytomna, stwierdzono brak funkcji życiowych. Druhowie udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, później resuscytację prowadzili ratownicy medyczni. Niestety, nie udało się uratować 87-latki.

Strażacy dogasili płonące pomieszczenie i rozebrali nadpalone elementy konstrukcji domu, Na obecną chwilę przyczyna pożaru jest nieznana.

Fot. PSP Nowy Sącz 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama