Tragedia w lesie w Olszance: ciągnik zmiażdżył człowieka

Ciągnik Ursus stoczył się ze ze stromego wzniesienia i przygniótł człowieka. 45-letni mężczyzna nie przeżył. Dramat wydarzył się w Olszance, w gminie Podegrodzie w sobotnie popołudnie.

PROT5

„Około godziny 13.18 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Olszanka zadysponowane zostały do działań w Olszance. Dojazd na miejsce zdarzenia był utrudniony ze względu na górzyste ukształtowanie terenu.  Zastępy straży pożarnej dotarły około  400 m od miejsca wypadku, skąd pieszo donoszono potrzebny sprzęt na teren działań. (…) W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas prac w lesie (wyciąganie drzewa) doszło do stoczenia się ciągnika marki Ursus C330 ze stromego wzniesienia co spowodowało przygniecenie osoby pomiędzy ciągnikiem a drzewem. W chwili przybycia pierwszego zastępu u osoby poszkodowanej nie było oznak życiowych „ – relacjonują strażacy.

Ratownicy ręcznie odciągnęli maszynę i wydobyli poszkodowanego. W trakcie tych działań, na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe. Podjęto próbę reanimacji poszkodowanego, jednak nie udało się przywrócić akcji serca. Lekarz stwierdził zgon.

FOT. PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]