Tragedia w lesie w Olszance: ciągnik zmiażdżył człowieka

Ciągnik Ursus stoczył się ze ze stromego wzniesienia i przygniótł człowieka. 45-letni mężczyzna nie przeżył. Dramat wydarzył się w Olszance, w gminie Podegrodzie w sobotnie popołudnie.

"Około godziny 13.18 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Olszanka zadysponowane zostały do działań w Olszance. Dojazd na miejsce zdarzenia był utrudniony ze względu na górzyste ukształtowanie terenu.  Zastępy straży pożarnej dotarły około  400 m od miejsca wypadku, skąd pieszo donoszono potrzebny sprzęt na teren działań. (...) W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas prac w lesie (wyciąganie drzewa) doszło do stoczenia się ciągnika marki Ursus C330 ze stromego wzniesienia co spowodowało przygniecenie osoby pomiędzy ciągnikiem a drzewem. W chwili przybycia pierwszego zastępu u osoby poszkodowanej nie było oznak życiowych " - relacjonują strażacy.

Ratownicy ręcznie odciągnęli maszynę i wydobyli poszkodowanego. W trakcie tych działań, na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe. Podjęto próbę reanimacji poszkodowanego, jednak nie udało się przywrócić akcji serca. Lekarz stwierdził zgon.

FOT. PSP Nowy Sącz

MebleBugajski

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.