Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało półkolonię

W piątek 13 lipca nieco ponad 90 dzieci w wieku od 7 do 16 lat z Gorlic i okolicznych miejscowości spotkało się na stołówce szkolnej. Wszystko po to, by podsumować atrakcje pierwszego tygodnia półkolonii. Organizatorem tego przedsięwzięcia, jak co roku, jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Gorlicach.

wsb3

Tym razem półkolonia odbywała się pod hasłem „Radość i przygoda”. Jej koordynatorem jest Stanisława Bąk, prezes zarządu gorlickiego TPD.

Zajęcia na półkolonii odbywają się w grupach. To wydarzenia o charakterze edukacyjnym, turystycznym, wychowawczym oraz sportowym.

Nie zabrakło ciekawego programu artystycznego na zakończenie spotkania. Z kolei dzieci z grupy III i VI wykonywały plakaty oraz hasła antynikotynowe. Dzieciom z grupy I i V wychowawcy zorganizowali podchody „Szukamy po śladach – znakach”. I grupa wyruszyła w teren, pozostawiając za sobą ślady, czyli zadania. Nikt się nie nudził.

Przeprowadzono także konkurs plastyczny pt. „Witaminowa bomba na talerzu”, w którym wyłoniono takich oto zwycięzców.

I miejsce – Aleksandra Sakowska

II miejsce – Zuzanna Burkot

III miejsce – Milena Miarecka

Wyróżnienia zdobyli: Kaja Honek, Julia Lizak, Katarzyna Więcek i Wojciech Grzywa.

Źródło: TPD w Gorlicach, UM Gorlice

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.