TOP 10 najbardziej przystępnych cenowo ośrodków narciarskich w Polsce! Beskid Sądecki rządzi!

TOP 10 najbardziej przystępnych cenowo ośrodków narciarskich w Polsce! Beskid Sądecki rządzi!

Załoga Holidu – wyszukiwarki apartamentów i domów wakacyjnych przeanalizowała, wszystkie ośrodki narciarskie w Polsce, posiadające ponad 5 km tras zjazdowych i sporządziła listę dziesięciu najbardziej przystępnych cenowo. „Obliczyliśmy średnią cenę za karnet narciarski i zakwaterowanie za osobę za dzień, zarówno w sezonie wysokim jak i niskim. Ranking wygrywa TYLICZ.ski a ośrodki narciarskie Sucha Dolina i Dwie Doliny i Górnik znalazły się na podium” – informuje Maja Trębicka z Holidu.

A oto pełne zestawienie TOP 10:

1. Ośrodek narciarski TYLICZ.ski | 150 PLN (Średnio za osobę za dzień – skipass + zakwaterowanie)

 Na szczycie  listy znajduje się ośrodek narciarski TYLICZ.ski, który wygrywa ranking ze średnią ceną 150 zł za osobę za dzień za skipass i zakwaterowanie. Bajkowe położenie tego zimowego raju oraz rozbudowana baza noclegowa zaprasza wszystkich fanów zimowego szaleństwa. Ten ośrodek oferuje zarówno trasy dla początkujących i dzieci jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Na jego terenie można znaleźć szkołę narciarską, wypożyczalnię sprzętu, punkty gastronomiczne oraz takie atrakcje jak snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym torze na specjalnych gumowych oponach.

Warto dodać, że Krynica Zdrój znajduje się tylko 5 km od ośrodka w Tyliczu.

Całkowita długość tras: 6 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 25 PLN

2. Stacja narciarska w Suchej Dolinie | 162 PLN i Stacja narciarska Dwie Doliny – Wierchomla | 162 PLN

Na drugim miejscu – ex aequo stacja narciarska w Suchej Dolinie oraz stacja narciarska Dwie Doliny – Wierchomla. Oba ośrodki oferują zróżnicowane trasy narciarskie, są przyjazne rodzinom z dziećmi oraz oferują świetne ceny karnetów i zakwaterowań. Stacja narciarska w Suchej Dolinie to 10 km tras zjazdowych i kameralne otoczenie, z dala od zgiełku. Stacja Dwie Doliny – Wierchomla to aż 11 km tras zjazdowych oraz liczne atrakcje takie jak Snow Park i Tor Play Cross.

Całkowita długość tras: 10 km i 11 km / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 16 PLN i 15 PLN

3. Ośrodek narciarski Górnik | 169 PLN

Podium zamyka ośrodek narciarski Górnik. Jest to kompleks wyciągów narciarskich w małej miejscowości Rzeczka. Ten ośrodek oferuje cztery wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu oraz szkółkę narciarską. Oświetlenie umożliwia tutaj zimowe szaleństwo nawet wieczorami, a szerokie i sztucznie dośnieżane stoki idealne warunki do jazdy.

Całkowita długość tras: 5.7 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 30 PLN

4. Stacja narciarska Zwardoń Ski | 185 PLN

Na czwartym miejscu znajduje się stacja narciarska Zwardoń Ski. Ten ośrodek znajduje się w zachodniej części Beskidu Żywieckiego i oferuje komfortową kolej linową z dużymi kanapami. Znajdziemy to 3 trasy narciarskie, w tym trasę Baby Lift dla najmłodszych. Ponadto ośrodek oferuje snow park, śnieżny raj dla dzieci oraz wypożyczalnię sprzętu i grupę profesjonalnych instruktorów, którzy pomogą udoskonalić umiejętności nawet doświadczonych narciarzy.

 Całkowita długość tras: 5.5 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 34 PLN

5. Stacja narciarska Karpacz Ski Arena | 191 PLN

Następnym ośrodkiem narciarskim w rankingu jest Karpacz Ski Arena – największa trasa narciarska u podnóża Śnieżki. Tutaj do dyspozycji jest aż 8 tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania (dwie z nich są trasami czarnymi). Na narciarzy i snowboardzistów czeka atrakcyjna oferta gastronomiczna, dwie szkoły narciarskie i dwa schroniska w pobliżu ośrodka.

Całkowita długość tras: 5.8 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 33 PLN

6. Stacja narciarska Czarna Góra Resort | 195 PLN

Kolejnym ośrodkiem narciarskim jest Czarna Góra Resort. Ten ośrodek narciarski oferuje 60 ha atrakcji, 15 tras narciarskich i 12 wyciągów i kolei linowych. Niektóre trasy posiadają nawet homolagacje FIS. Ratrakowane i oświetlone trasy, o zróżnicowanym poziomie zaawansowania zadowolą każdego narciarza i snowboardziste. Nowoczesne wyciągi, wykwalifikowany personel SnowCrew, który dba o warunki na stoku oraz zachęcająca średnia cena za osobę za dzień za skipass i zakwaterowanie serdecznie zapraszają.

Całkowita długość tras: 9.3 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 21 PLN

7. Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka | 196 PLN

Tuż za ośrodkiem Czarna Góra, znajduje się stacja narciarska Jaworzyna Krynicka. Nie każdy wie, że to tutaj trenuje kadra narciarzy alpejskich PZN. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu łatwych tras dla początkujących i dla dzieci. Poza tym ośrodek oferuje również takie atrakcje jak Snow Park, trasy biegowe, strefy zimowego szaleństwa dla dzieci oraz trasę do jazdy na tyczkach z pomiarem czasu.

Całkowita długość tras: 8.4 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 23 PLN

8. Ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena | 203 PLN 

Na kolejnym miejscu jest jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Zieleniec Ski Arena. Zdjęcia na oficjalnej stronie Zieleniec Ski Resort wyglądają wprost bajkowo. Można spojrzeć również na aktualne warunki na trasach, dzięki dostępności kamerek. Co tu dużo mówić – niesamowite położenie tego ośrodka z mikroklimatem zbliżonym do alpejskiego, duża ilość opadów śniegu oraz świetna baza noclegowa, sprawia, że to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na narty czy snowboard. Zieleniec Ski Resort oferuje jeden karnet na 30 wyciągów, 21 km tras narciarskich, 7 nowoczesnych kanap oraz możliwość wzięcia udziału w zawodach, dla małych i dużych narciarzy.

Całkowita długość tras: 21 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 10 PLN

9. Stacja narciarska Cieńków  | 211 PLN i stacja narciarska Rówienki | 211 PLN

Na kolejnym miejscu znajduje się ex aequo stacja narciarska Cieńków i Rówienki. Ośrodek Cieńków, położony niedaleko Wisły, oferuje łącznie 5 tras zjazdowych (w tym 2 trudne i 3 łatwe), nowoczesną kolej linową o długości ok. 1000 m oraz przedszkole narciarskie dla najmłodszych. Ośrodek Rówienki również znajduje się w okolicach Wisły i oferuje 5.3 km tras zjazdowych, 3 wyciągi narciarskie oraz regionalną karczmę dla zgłodniałych miłośników sportów zimowych.

Całkowita długość tras: 6 km i 5.3 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 35 PLN i 40 PLN

10. Stacja Narciarska Soszów | 221 PLN

Nasz ranking zamyka stacja narciarska Soszów w Wiśle. Ten ośrodek może pochwalić się 4 wyciągami narciarskimi, 6 trasami zjazdowymi, znakomitymi warunkami na trasach narciarskich ze względu na specyficzny mikroklimat, który czasem pozwala na zimowe szaleństwo nawet do kwietnia. Co więcej, można tu jeździć nawet po zmroku – stacja jest czynna do późnych godzin wieczornych, jeśli warunki pogodowe na to pozwalają.

Całkowita długość tras: 5.6 km  / Cena w przeliczeniu za 1 km trasy: 40 PLN

Metodologia
W badaniu przeanalizowano wszystkie stacje narciarskie w Polsce posiadające ponad 5 km tras narciarskich. Dane dotyczące cen zakwaterowania zostały pobrane w listopadzie 2021 z bazy danych Holidu. Pod uwagę wzięto terminy 27.12.2021 – 02.01.2022 (wysoki sezon) i 28.03.2022 – 03.04.2022 (niski sezon). Do analizy cen zakwaterowania wzięto pod uwagę średnią z mediany tygodniowej ceny wynajmu noclegów za osobę za noc. Ceny skipassów zostały zebrane z oficjalnych stron internetowych ośrodków narciarskich. Jeżeli ceny skipassów na sezon 2021/2022 nie były dostępne, jako odniesienie wykorzystano ceny na sezon 2020/2021. Jeśli ceny skipassów na niski sezon nie były podane, posłużono się ceną skipassów na sezon wysoki. Ośrodki narciarskie bez dostępnych cen skipassów nie zostały wzięte pod uwagę.
Holidu jest metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie.

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.