Pożegnanie Zbigniewa Stępniowskiego

Rodzina, przyjaciele, kibice i działacze piłkarscy odprowadzili dziś na miejsce wiecznego spoczynku na sądeckim Cmentarzu Komunalnym zmarłego 24 listopada Zbigniewa Stępniowskiego, wieloletniego prezesa Nowosądeckiego Związku Piłki Nożnej (1988-2001). Zbigniew Stępniewski zmarł w wieku 77 lat.

Był wielkim sympatykiem Wisły Kraków i Sandecji Nowy Sącz, prezesem Rady Wojewódzkiej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu (wcześniej był wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Federacji Sportu w Nowym Sączu), ławnikiem Sądu Wojewódzkiego w Nowym Sączu. W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a w latach 1988 – 2001 roku był jego prezesem.

W swojej bardzo bogatej pracy zawodowej był m.in. wieloletnim członkiem Prezydium i Zarządu KOZPN a następnie MZPN w Krakowie, przez kilka kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego, a w latach 2008-2012 był  członkiem Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN. Prekursor rozgrywek halowych o Puchar Prezesa w 5 kat. wiekowych organizowanych nieprzerwalnie od 36 lat. Współzałożyciel Rady Seniorów przy OZPN Nowy Sącz, który brał aktywny udział do samego końca. Zbigniew Stępniowski był honorowym prezesem OZPN Nowy Sącz oraz honorowym członkiem MZPN w Krakowie.

Za swoją działalność na rzecz rozwoju sportu wśród  licznych odznaczeń  był odznaczonym m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza, Medalem  PZPN za „Wybitne Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej”.”

Paweł Cieślicki:

Czcigodni Kapłani, Droga Rodzino pogrążona w żałobie!
Przedstawiciele Podokręgów Piłki Nożnej oraz Klubów piłkarskich z naszego regionu i innych regionów.
Przyjaciele Zbigniewa i brać piłkarska. Szanowni Państwo obecni na uroczystości pogrzebowej Śp. Zbigniewa.

Jako obecnemu Prezesowi Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu przyszło mi żegnać starszego kolegę – byłego Prezesa tego Związku.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Stępniowskiego byłego Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu w latach 1988-2001 Całe swoje życie poświęcił dla rozwoju i popularyzacji piłki nożnej na Sądecczyźnie! Był prezesem Rady Wojewódzkiej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu (wcześniej był Wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Federacji Sportu w Nowym Sączu), ławnikiem Sądu Wojewódzkiego w Nowym Sączu. W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a w latach 1988 – 2001r. był jego Prezesem. Wielki sympatyk Wisły Kraków, Sandecji Nowy Sącz i wszystkich Klubów naszego regionu. W swojej bardzo bogatej pracy zawodowej był wieloletnim członkiem Prezydium i Zarządu KO ZPN, a następnie MZPN w Krakowie, przez kilka kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego, a w latach 2008-2012 był członkiem Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN. Prekursor rozgrywek halowych o Puchar Prezesa w 5 kat. wiekowych organizowanych nieprzerwalnie od 36 lat. Współzałożyciel Rady Seniorów przy OZPN Nowy Sącz w której brał aktywny udział do samego końca. Był honorowym Prezesem OZPN Nowy Sącz oraz honorowym członkiem MZPN w Krakowie. Za swoją działalność na rzecz rozwoju sportu wśród  licznych odznaczeń  był wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi,  Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza, Medalem  PZPN za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej;,  Złotą Honorową Odznaką PZPN,  Złotą Honorową Odznaką KO ZPN/MZPN,  Złotą Honorową Odznaką LZS,  Złotą Honorową Odznaką OZPN Nowy Sącz,  Honorową Odznaką PPN w Limanowej,  Honorową Odznaką PPN w Gorlicach,  Honorową Odznaką TO ZPN Tarnów, Srebrnym i Złotym Jabłkiem Sądeckim przyznanym przez Starostwo Nowosądeckie, a także w ostatnich latach Złotą Honorową Odznaką Rady Seniorów OZPN Nowy Sącz i Medalem “Ambasador Futbolu Nowosądeckiego”.

Śp. Zbigniew urodził się 8 lipca 1944 roku w Nowym Sączu. Znany, nie tylko w mieście nad Dunajcem, działacz sportowy, swą krótką przed laty przygodę zawodniczą rozpoczął w 1958 roku od trampkarzy Sandecji. Wkrótce przeniósł się jednak do nowosądeckiego Startu, w którym dotarł do zespołu seniorów. W latach 1959 – 1963 występował w drużynach różnych kategorii wiekowych rozegrał w tym klubie około 80 spotkań. Kontynuowanie boiskowych występów przerwały mu studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po powrocie do Nowego Sącza podjął pracę w PZU, po czym poświęcił się działalności w sporcie. W latach 1973-1976 działał w Komisji Szkolenia w Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu. W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a w roku 1988 już jako prezes stanął na czele Stowarzyszenia i pełnił ją nieprzerwanie do 2001 roku.
Od roku 1976 był zatrudniony w Wojewódzkiej Federacji Sportu, a następnie w Radzie Okręgowej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu. Do końca aktywny działacz Rady Seniorów przy MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

Śp. Zbigniew Zmarł w sądeckim szpitalu 24 listopada br. Był wspaniałym, uczynnym człowiekiem! Niezawodnym przyjacielem w każdej
sytuacji! Zawsze wesoły, pogodny, wnosił radość i dobroć do naszego życia!
Drogi Zbyszku – To dzięki Tobie zostanie zachowana od zapomnienia Historia rozwoju sportu na Sądecczyźnie,
Na koniec chciałbym podziękować Kapłanom, delegacjom z Podokręgów, zakładów pracy, Prezesom i przedstawicielom Klubów sportowych, piłkarzom, Przyjaciołom i wszystkim uczestnikom pogrzebu.

Zbysiu ! – żegnaj Piłkarzu, Działaczu, Prezesie Kolego i Przyjacielu
Drogi Zbysiu – spoczywaj w spokoju

Źródło: http://nsozpn.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.