Tokai Cobex z wyróżnieniem “Solidny pracodawca”. Szczęśliwy pracownik, to dobry pracownik – przekonują szefowie firmy

Firma Tokai COBEX Polska (dawniej SGL Carbon) została wyróżniona nagrodą i certyfikatem “Solidny Pracodawca Roku 2020/2021. W ogólnopolskim konkursie pod patronatem organizacji Pracodawcy RP analizowano między innymi warunki pracy, przestrzeganie zasad BHP, warunki socjalne, społeczną odpowiedzialność biznesu, terminowość wypłat, system motywacyjny, ścieżki kariery i szkolenia pracowników.

Uzyskanie tytułu to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju. Dołożymy wszelkich starań aby Tokai Cobex Polska był zawsze pracodawcą pierwszego wyboru – komentuje Beata Rembierz, dyrektor personalny Tokai COBEX Polska.

Wyróżnione przedsiębiorstwo wspiera swoich pracowników na różne sposoby. Pracodawca zapewnia, że dbałość o dobre warunki płacowe, systemy premii i nagród to nie wszystko…

– Oferujemy bogaty pakiet opieki medycznej, profilaktykę antycovidovą, oraz  rozbudowany pakiet socjalny, w którego skład wchodzą karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, pożyczki, wczasy i wycieczki. Z zasobów funduszu mogą i korzystają zarówno pracownicy jak i osoby na emeryturach – wymienia Beata Rembierz. – W trosce o dobre samopoczucie i szeroko pojęty well-being pracownika w Tokai COBEX Polska został niedawno uruchomiony program „szczęśliwy pracownik”. W ramach tego projektu odbywają się cykliczne webinary prowadzone przez wykwalifikowanego psychologa, jest biblioteczka z książkami dotyczącymi kryzysu, stresu, samorozwoju, wychowania dzieci oraz poradniki dotyczące tematów związanych z dbaniem o zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie.

Nadrzędną zasadą w Tokai COBEX Polska jest świadomość tego, że firma to ludzie. Wszystkie działania realizowane wewnątrz organizacji mają na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilności. To z kolei przekłada się na poziom motywacji i chęci do pracy, a tym samym – na wyniki przedsiębiorstwa. – W naszej ocenie zmotywowany pracownik to taki, który ma możliwość rozwoju. Firma dba o to aby zatrudnione tu osoby mogły podnosić swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i uzupełnianie edukacji łącznie ze studiami wyższymi,  podyplomowymi i MBA – dodaje dyrektor personalny firmy.

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.