Pewne zwycięstwo sądeckich koszykarzy

Trzecioligowy zespół koszykówki STK Wikar Nowy Sącz odrabiał zaległości. W Gorlicach wieczorem wysoko pokonał miejscowy MKS, a dzięki kompletowi punktów awansował w tabeli.

III liga mężczyzn
MKS Gorlice – STK Wikar Nowy Sącz 55:83 (8:24, 11:15, 18:19, 18:25)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski oraz Mariusz Nowacki.

MKS: Gąsior 13, Rykała 13, Grybel 7, Janik 7, Kukuła 4, Fejklowicz 4, Opiela 3, M. Guzikk 2, G. Guzik 1, Jaworski 1, Kawa.
STK Wikar: A. Strzelec 20, Obrzut 15, Sławecki 12, Zarzeka 12, Ferenc 11, Frojdenal 7, Szary 5, Ruchała 1, Fałowski.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando drużyny z Nowego Sącza. Już pierwsza kwarta pokazała, że gospodarze nie mogą liczyć na sukces. Po niemal 6 minutach gry sądeczanie prowadzili po celnych rzutach Strzelca, Sławeckiego i Obrzuta prowadzili 8:1, a klikadziesiąt skeund później 14:1. W drugiej kwarcie gra się nieco wyrównała, ale do przerwy zespół STK Wikar prowadził 39:19. PO zmianie stron gorliczanie prowadzeni przez doświadczonego Rykałę nie pozwalali już sądeczanom na swobodną grę, choć i tę część meczu przegrali, ale tylko jednym punktem. Ostatecznie sądeczanie wygrali i było to siódme zwycięstwo w sezonie.
– Oczywiście wygran cieszy, choć nie wystąpiliśnmy w optymalnym składzie – mówi garjący trener Maksymilian Sławecki – Tym razem skład był uzupełniony dwoma juniorami. Obaj, czyli Frojdenfal oraz Ruchała spisali się bardzo dobrze. Teraz przed nami bardzo trudny mecz w Stalowej Woli.
NA zdjęciu: Adam Strzelec najskuteczniejszy zawodnik meczu