To ostatni moment, by zobaczyć niezwykłą wystawę ,,Frida – introspekcje”

To ostatni moment, by zobaczyć niezwykłą wystawę ,,Frida – introspekcje”

To ostatni moment, by zobaczyć wystawę ,,Frida – introspekcje” w Galerii E/A w Nowym Sączu. Wyjątkowe prace studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i innych ośrodków akademickich, a także uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada z Nowego Sącza oraz pacjentów dziennego oddziału Szpitala Psychiatrycznego w Rzeszowie można oglądać tylko do końca września.

Wystawa jest efektem międzynarodowego projektu artystyczno-naukowego kierowanego przez PWSZ w Nowym Sączu.

– Jest to nasza kolejna inicjatywa, podjęta przy współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, a zwłaszcza z doktor Anną Steligą i jej studentami. W projekcie uczestniczą również inne ośrodki akademickie, między innymi Uniwersytet Konstantyna Filozofa w Nitrze, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Przemyślu oraz osoby z Portugalii, Danii i innych krajów. Jak zawsze do udziału zaproszone zostały też osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada z Nowego Sącza oraz pacjenci dziennego oddziału Szpitala Psychiatrycznego w Rzeszowie – wyjaśnia dr Iwona Bugajska-Bigos, wykładowca PWSZ w Nowym Sączu.

Projektowi towarzyszy monografia artystyczno-naukowa, w której obejrzeć można prace uczestników, przeczytać komentarze do nich, a także artykuły naukowe napisane przez wielu wykładowców różnych ośrodków uniwersyteckich. Wystawa prezentowana już była w Przemyślu i na Uniwersytecie Rzeszowskim.

– Temat odnosił się do twórczości i życia wielkiej meksykańskiej artystki – Fridy Kahlo. Zaczynem była wystawa prac Fridy i Diego Rivery, prezentowana w muzeum na zamku w Poznaniu, na którą pojechaliśmy. To niezwykłe wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy z członkami Koła Artystyczno-Naukowego ,,Piekarnia”, które prowadzę – wspomina dr Bugajska-Bigos.

Życie i twórczość Fridy Kahlo to tylko inspiracja dla uczestników projektu artystyczno-naukowego. Prace prezentowane w Galerii E/A zawierają bowiem w większości odniesienia do życia i doświadczeń ich twórców. Są to zarówno obrazy, jak i rysunki, czy rzeźby.

Wernisaż wystawy miał miejsce 4 czerwca.

fot. KNB / Natalia Sekuła

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama