To koniec podstacji pogotowia ratunkowego w Jasiennej

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego działająca od 2014 roku w Jasiennej zmieni swoją lokalizację. Od połowy sierpnia karetka stacjonować będzie przy stadionie w Korzennej.

Jak wyjaśniają pracownicy gminy, na decyzję o przeniesieniu bazy złożyło się kilka okoliczności.

– Do gminy docierały już od pewnego czasu sygnały z sądeckiego pogotowia o przeszkodach technicznych dla funkcjonowania stanowiska w Jasiennej. Problemy z łącznością wynikające z ograniczonego zasięgu sieci operatorów telefonicznych wskazywano jako powód zasadniczy, a nie bez znaczenia była także odległość od głównych dróg – wyjaśniają przedstawiciele UG Korzenna.

Dodatkową kwestią są zmiany w systemie edukacji. Karetka stacjonuje w Jasiennej przy Szkole Podstawowej. Placówka potrzebuje jednak teraz więcej miejsca, a pomieszczenia wynajmowane dotąd pogotowiu będzie można wykorzystać do celów dydaktycznych. Ponadto, po uzyskaniu dofinansowania do budowy sali gimnastycznej, gmina nie mogłaby wynajmować na zasadach komercyjnych żadnych szkolnych pomieszczeń.

W związku z tym gminę odwiedzili przedstawiciele Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego wraz z p.o. dyrektora Bożeną Hudzik. Wtedy to miejsce przy stadionie w Korzennej wybrano jako najlepszą lokalizację podstacji.

– Na potrzeby stacji prowadzona jest adaptacja pomieszczeń na parterze budynku przy stadionie, a także remont drogi dojazdowej za ogrodzeniem. Blaszany garaż, który użytkowano w Jasiennej zostanie natomiast postawiony w nowym miejscu za budynkiem – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Według planu karetka pogotowia stacjonować będzie w Korzennej od 14 sierpnia.

fot. arch.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.