To JUŻ się dzieje… Miasto nabiera kolorów. Sześciu artystów maluje w Nowym Sączu murale

To JUŻ się dzieje… Miasto nabiera kolorów. Sześciu artystów maluje w Nowym Sączu murale

Mural na ścienia budynku przy Broniewskiego 16. tworzy Jerzy „Imp2k” Rojkowski, absolwent wzornictwa na krakowskiej ASP, który od ponad 20 lat maluje murale, projektuje grafiki użytkowe i zajmuje się malarstwem tradycyjnym i cyfrowym.  Jego drugą pasją jest psychologia. Na swoim kanale na YouTube, motywuje do pokonywania przeszkód w sporcie i w życiu. Mural będzie nawiązywał do jubileuszu 110 lat kina w sądeckim Sokole.

Ścianę budynku przy ul. Królowej Jadwigi 4 odmienia kobieta – KARO, prywatnie – żona Mrg Morsa. Karo zaprosi do Nowego Sącza kolejne bajkowe czarno-białe stwory – Cudaki.

Mikołaj Rejs, projektant i wykonawca murali, obrazów i ilustracji, zdobywca stypendium twórczego miasta Krakowa maluje na ścianie budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 4. Tematyka jego pracy nawiązuje do 45-lecia Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych śląskich artystów – Raspazjan, w swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych ze śląską demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. W wolnych chwilach Raspazjan zajmuje się fotografią, grafiką, animacją kultury i organizuje alternatywne wycieczki po zakamarkach śląskich miast. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Żyje i pracuje w Katowicach. Jego sądecki mural ozdobi ścianę przy ul. Henryka Sienkiewicza 39. Będzie poświęcony Międzynarodowemu Festiwalowi Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Koordynator pleneru „Siew” to sądeczanin – mgr MORS,  absolwent Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Inicjatywę realizują wspólnie Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Urząd Miasta Nowego Sącza. Partnerzy wydarzenia to Drip Shop oraz Ibis Styles hotel.

Reklama